Zorientowany Mikołaj, czyli grudniowy WNOF 2017
Nowe trendy

Zorientowany Mikołaj, czyli grudniowy WNOF 2017

Leniwe święta? Nie, dziękuję! Niestrudzeni miłośnicy biegu na orientację znowu na starcie!

14 grudnia w parku Złotnickim odbył się ostatni w tym roku etap zawodów w biegu na orientację. Uczniowie i nauczyciele wrocławskich szkół podstawowych i gimnazjalnych mieli tym razem wyjątkową okazję, by poczuć klimat zbliżających się świąt.

Kilkadziesiąt dzieci pokonywało trasę w wyjątkowych, zimowych okolicznościach parku, który w popołudniowych ciemnościach do złudzenia przypominał ogromny las. Na mecie zawodników przywitała Śnieżynka, częstująca wszystkich pachnącymi, świątecznymi wypiekami oraz sam Święty Mikołaj, czekający na dzieci z workiem prezentów.

W tej edycji biegu uczestnicy mieli do wyboru dwie trasy. W kategorii LS A zwycięzcą okazał się uczeń Gimnazjum nr 19 we Wrocławiu z czasem 40:08. W kategorii LS B zwyciężyła drużyna ze szkoły podstawowej nr 93 „Czajniki” z czasem 20:04. Średni czas dla kategorii A to 50 minut, a dla kategorii B 30 minut.

Przypominamy, że w comiesięcznych zawodach startują uczestnicy projektu Orientuj się (we Wrocławiu znanego jako Promocja biegu na  orientację w szkołach). Mają oni szansę wystartować w specjalnie dla nich utworzonej kategorii LIGA SZKÓŁ THE WORLD GAMES 2017. Jak co miesiąc, od wiosny 2015 roku, czyli od pierwszego etapu Zielonego Wrocławia 2015, uczniowie mają do wyboru dwa rodzaje mapy o różnym stopniu trudności: trasy B – łatwiejszej i trasy A – trudniejszej, dla wymagających młodych zawodników. W zawodach bierze udział kilkadziesiąt dzieci z kilku wrocławskich szkół niezależnie od miejsca odbywania się zawodów czy warunków pogodowych. Ich trud i zaangażowanie wynagradzany jest nagrodami i gadżetami. Organizatorem i głównym fundatorem jest Dolnośląski Związek Orientacji Sportowej, a współorganizatorem jest Wrocławski Komitet Organizacyjny The World Games 2017. Nagrody pozyskiwane są od Partnerów.