Zorientowani!
Nowe trendy

Zorientowani!

Ponad 300 uczniów wrocławskich szkół podstawowych i gimnazjalnych wzięło dziś udział w międzyszkolnym turnieju biegu na orientację!

Turniej odbył się na terenie Parku Wschodniego i był podsumowaniem 3 lat programu edukacyjnego The World Games 2017 o nazwie ORIENTUJ SIĘ! Nie przypadkowo jednak data wydarzenia przypadła na 24 maja, bo to właśnie dziś na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Orienteeringu.

Na uczestników turnieju czekało wiele atrakcji! Oprócz samego biegu, który przygotowany był zgodnie z międzynarodowymi wymogami, uczniowie mogli spróbować swoich sił w przeciąganiu liny oraz w ultimate frisbee pod okiem samego Michała Dula – reprezentanta Polski i prezesa Polskiego Stowarzyszenia Graczy Ultimate.

Ponadto gimnazjaliści mieli okazję wzięcia udziału w warsztatach ZORIENTOWANI W FEJSIE, przygotowanych we współpracy z Laboratorium Strategii Marketingowych 360. Zajęcia poświęcone były wykorzystaniu portali społeczniościowych w tworzeniu relacji z wydarzeń. Po wysłuchaniu kilku wskazówek młodzież ruszyła w teren, wcielając się w rolę reporterów sportowych.

Program „Orientuj się we Wrocławiu” obchodzi w tym roku mały jubileusz. W ciągu trzech lat funkcjonowania skorzystały z niego 72 szkoły. W sumie przeszkolonych zostało ok. 16 tys. uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. A w Lidze Szkół The World Games 2017 co miesiąc startuje blisko 100 osób.

Celem programu „Orientuj się we Wrocławiu” jest promocja biegu na orientację. Projekt realizowany jest przez trzy podmioty – Urząd Miejski Wrocławia, Dolnośląski Związek Orientacji Sportowej i Wrocławski Komitet Organizacyjny TWG 2017.

Program składa się z dwóch części. Pierwszy etap stanowi szkolenie dzieci i młodzieży w szkołach. Podczas zajęć z wychowania fizycznego młodzi sportowcy przyswajają sobie podstawową wiedzę, a także uczą się, co poszczególne symbole z mapy oznaczają. Chętni mogą połączyć teorię z praktyką i wystartować w zawodach. Dla nich co miesiąc organizowana jest Liga Szkół The World Games 2017, w której bierze udział ok. 100 osób.

– Dla nas, organizatorów igrzysk, program „Orientuj się” to ważny element dziedzictwa. Dzięki wspólnym wysiłkom udało nam się zainteresować dyscypliną tysiące osób. Nauczyciele zyskali nowe pomysły na ciekawe zajęcia, a dzieci mają szansę doskonalić umiejętności, uczestnicząc w lidze szkół. Jestem przekonany, że wielu spośród tych młodych ludzi już za kilka lat trafi do profesjonalnego sportu – mówi Adam Roczek, Wiceprezes Wrocławskiego Komitetu Organizacyjnego TWG 2017.

Warto wiedzieć, że program, który trzy lata temu narodził się we Wrocławiu, od 2016 roku świetnie rozwija się też na terenie Aglomeracji Wrocławskiej. Pracami kieruje Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej. Program dotarł również do Świdnicy. Za jego funkcjonowanie odpowiada Urząd Miejski w Świdnicy.

Co ważne, po zakończeniu 10. Światowych Igrzysk Sportowych TWG 2017 we Wrocławiu program będzie kontynuowany. Wrocławscy organizatorzy zamierzają rozbudować projekt. We wrześniu br. rusza strona internetowa www.orientujsie.eu. Na stronie znajdziemy między innymi wskazówki dotyczące treningów, a także pomysły, jak urozmaicić lekcje wychowania fizycznego, wprowadzając elementy orientacji w terenie.

Ostatnie rozgrywki

Acrobatic Gymnastics
Men's Pairs All-Around Final Exercise
Gold GERGERMANY
29.310
Silver RUSRUSSIAN FEDERATION
29.090
Bronze BELBELGIUM
28.550
Trampoline Gymnastics
Women's Tumbling Final
Gold CHNJIA Fangfang
72.400
Silver RUSKOROBEINIKOVA Anna
71.200
Bronze GBRCOLEBECK Lucie
71.000
Roller Hockey
Men's Preliminary Round - Group A Match
CZECZECH REPUBLIC
4
POLPOLAND
1
Acrobatic Gymnastics
Women's Groups All-Around Final Exercise
Gold RUSRUSSIAN FEDERATION
29.440
Silver BLRBELARUS
29.040
Bronze GBRGREAT BRITAIN
28.235
Squash
Men's Last 16 Match
CZEKOUKAL Jan
0
HKGLEE Max
3
Squash
Men's Last 16 Match
FRAMARCHE Gregoire
3
GBRSTEWART Rory
1
Squash
Men's Last 16 Match
PERELIAS Diego
3
MASADNAN Nafizwan
1
Squash
Men's Last 16 Match
GBRCOLEMAN Ben
2
HKGYIP Tsz Fung
3
Korfball
Mixed Team Finals Gold Medal Game
Gold NEDNETHERLANDS
26
Silver TPECHINESE TAIPEI
14
Trampoline Gymnastics
Men's Double Mini-Trampoline Final
Gold RUSZALOMIN Mikhail
76.600
Silver USARENKERT Alexander
73.700
Bronze PORCARVALHO COSTA Diogo
73.100

Przyszłe rozgrywki

Beach Handball
Women's Preliminaries - Group A Match
Wed 26 Jul 2017 at 09:00
ESPSPAIN
ARGARGENTINA
Archery
Men's Barebow Qualification Unmarked
Wed 26 Jul 2017 at 09:00
Archery
Women's Barebow Qualification Unmarked
Wed 26 Jul 2017 at 09:00
Water Skiing
Women's Wakeboard Freestyle Last Chance Qualifiers Heat 2
Wed 26 Jul 2017 at 09:00
Water Skiing
Women's Wakeboard Freestyle Last Chance Qualifiers Heat 1
Wed 26 Jul 2017 at 09:00

Najświeższe wiadomości

Sponsorzy

  • Sponsor Główny
  • Sponsor techniczny
  • sponsor
  • sponsor