Znamy listę startową turnieju żużlowego w ramach TWG 2017. Zlot gwiazd!
Sporty na zaproszenie

Znamy listę startową turnieju żużlowego w ramach TWG 2017. Zlot gwiazd!

Po raz drugi w historii The World Games o medale powalczą żużlowcy. I to najlepsi na świecie. 29 lipca na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu zaprezentują się m.in. Maciej Janowski, Bartosz Zmarzlik, Patryk Dudek, Emil Sajfutdinow, Grigorij Łaguta, Fredrik Lindgren, Jason Doyle, Chris Holder czy Niels Kristian Iversen!

Rywalizację żużlowców w ramach 10. Światowych Igrzysk Sportowych (20-30 lipca, we Wrocławiu i trzech miastach partnerskich) zaplanowano na 29 lipca. Turniej rozpocznie się o godz. 19 na zmodernizowanym Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu, a powalczy w nim siedem najlepszych na świecie duetów narodowych (plus rezerwowi): Duńczycy, Szwedzi, Rosjanie, Australijczycy, Niemcy, Brytyjczycy oraz Polacy.

Selekcjoner Marek Cieślak wytypował Bartosza Zmarzlika – brązowego medalistę IMŚ 2016, Macieja Janowskiego – ambasadora The World Games 2017, a także Patryka Dudka – nie tylko indywidualnego mistrza Polski 2016, ale też lidera obecnego cyklu Grand Prix.

Wśród najgroźniejszych rywali naszej reprezentacji należy wymienić Australijczyków, Szwedów, Rosjan i Duńczyków. Nie zabraknie indywidualnego mistrza świata z 2012 roku – Chrisa Holdera (Australia), a także rewelacyjnego Szweda Fredrika Lindgrena, który 13 maja wygrał na stołecznym PGE Narodowym Grand Prix Polski, wprowadzając przy okazji sprzętową rewolucję i przerywając hegemonię włoskich silników marki GM. Lindgren korzystał z jednostki GTR konstrukcji Szwajcara, Marcela Gerharda.

Lista startowa gwarantuje ogromne emocje, a brak na niej Taia Woffindena, który deklarował chęć wystartowania na TWG 2017, jest efektem sporu między Brytyjczykiem a jego rodzimą federacją.

Przypomnijmy, że żużel jest jedną z czterech dyscyplin na zaproszenie – obok futbolu amerykańskiego, kick-boxingu i wioślarstwa halowego – które znalazły się w programie The World Games 2017. Zostały one wybrane przez mieszkańców miasta w internetowym głosowaniu. I, co ciekawe, nie jest to speedwayowy debiut na TWG. Po raz pierwszy rywalizowano w 1985 roku w Londynie, na Wimbledonie, gdzie zwyciężyli John Cook i Jeremy Doncaster, a startowały też m.in. takie gwiazdy jak Hans Nielsen, Jan O. Pedersen, Kenny Carter, Shawn Moran, Kelvin Tatum i Tommy Knudsen.

Wejściówki na zawody żużlowe, a także inne wydarzenia z programu The World Games, można wciąż zamawiać poprzez stronę www.ebilet.pl. Dodajmy, że osoby z niepełnosprawnością nabywają bilety ulgowe, a ich opiekunowie – za symboliczną złotówkę.

The World Games Wrocław 2017 (sobota, 29 lipca, godz. 19, Stadion Olimpijski, żużel)

Dania: 1. Niels-Kristian Iversen, 2. Kenneth Bjerre, 3. Michael Jepsen Jensen, menedżer: Hans Nielsen.

Szwecja: 1. Fredrik Lindgren, 2. Antonio Lindbaeck, 3. Peter Ljung, menedżer: Morgan Andersson.

Rosja: 1. Andriej Kudriaszow, 2. Grigorij Łaguta, 3. Emil Sajfutdinow, menedżer: Andriej Sawin.

Australia: 1. Jason Doyle, 2. Chris Holder, 3. Max Fricke, menedżer: Mark Lemon.

Niemcy: 1. Martin Smolinski, 2. Kai Huckenbeck, 3. Erik Riss, menedżer: Herbert Rudolph.

Polska: 1. Bartosz Zmarzlik, 2. Maciej Janowski, 3. Patryk Dudek, menedżer: Marek Cieślak

Wielka Brytania: 1. Craig Cook, 2. Robert Lambert, 3. Steve Worrall, menedżer: Alun Rossiter.

Ostatnie rozgrywki

Acrobatic Gymnastics
Men's Pairs All-Around Final Exercise
Gold GERGERMANY
29.310
Silver RUSRUSSIAN FEDERATION
29.090
Bronze BELBELGIUM
28.550
Trampoline Gymnastics
Women's Tumbling Final
Gold CHNJIA Fangfang
72.400
Silver RUSKOROBEINIKOVA Anna
71.200
Bronze GBRCOLEBECK Lucie
71.000
Roller Hockey
Men's Preliminary Round - Group A Match
CZECZECH REPUBLIC
4
POLPOLAND
1
Acrobatic Gymnastics
Women's Groups All-Around Final Exercise
Gold RUSRUSSIAN FEDERATION
29.440
Silver BLRBELARUS
29.040
Bronze GBRGREAT BRITAIN
28.235
Squash
Men's Last 16 Match
CZEKOUKAL Jan
0
HKGLEE Max
3
Squash
Men's Last 16 Match
FRAMARCHE Gregoire
3
GBRSTEWART Rory
1
Squash
Men's Last 16 Match
PERELIAS Diego
3
MASADNAN Nafizwan
1
Squash
Men's Last 16 Match
GBRCOLEMAN Ben
2
HKGYIP Tsz Fung
3
Korfball
Mixed Team Finals Gold Medal Game
Gold NEDNETHERLANDS
26
Silver TPECHINESE TAIPEI
14
Trampoline Gymnastics
Men's Double Mini-Trampoline Final
Gold RUSZALOMIN Mikhail
76.600
Silver USARENKERT Alexander
73.700
Bronze PORCARVALHO COSTA Diogo
73.100

Przyszłe rozgrywki

Beach Handball
Women's Preliminaries - Group A Match
Wed 26 Jul 2017 at 09:00
ESPSPAIN
ARGARGENTINA
Archery
Men's Barebow Qualification Unmarked
Wed 26 Jul 2017 at 09:00
Archery
Women's Barebow Qualification Unmarked
Wed 26 Jul 2017 at 09:00
Water Skiing
Women's Wakeboard Freestyle Last Chance Qualifiers Heat 2
Wed 26 Jul 2017 at 09:00
Water Skiing
Women's Wakeboard Freestyle Last Chance Qualifiers Heat 1
Wed 26 Jul 2017 at 09:00

Najświeższe wiadomości

Sponsorzy

  • Sponsor Główny
  • Sponsor techniczny
  • sponsor
  • sponsor