Wrocławska delegacja odwiedziła Sejm, a Wrocław odwiedzi mistrz olimpijski! I powalczy o medal
TWG 2017

Wrocławska delegacja odwiedziła Sejm, a Wrocław odwiedzi mistrz olimpijski! I powalczy o medal

Przedstawiciele MSiT (m.in. wiceminister Jan Widera), WKO (prezes Marcin Przychodny) oraz Wrocławia (wiceprezydent Wojciech Adamski) na torze wrotkarskim, gdzie będą się dziać rzeczy wielkie!

Wiceprezydent Wrocławia Wojciech Adamski, a także prezesi Wrocławskiego Komitetu Organizacyjnego: Marcin Przychodny i Adam Roczek przedstawili dziś stan przygotowań do największego sportowego wydarzenia bieżącego roku – X Światowych Igrzysk Sportowych The World Games Wrocław 2017. Posłowie sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki poznali kilka faktów, liczb, a także tajemnic związanych z organizacją imprezy, która – przypomnijmy – rozpocznie się 20 lipca na Stadionie Wrocław ceremonią otwarcia, reżyserowaną przez Krzysztofa Maternę. Weźmie w niej udział m.in. około 3 500 sportowców, a także 400 artystów.

Atrakcji szykuje się mnóstwo, a do gustu odbiorców winien trafić m.in. oficjalny hymn The World Games 2017, w wykonaniu kultowej polskiej grupy. Premiera niebawem, dziś więcej nie zdradzimy. Możemy jednak dodać, że posłowie byli pod wrażeniem tego, co między 20 a 30 lipca czeka nas we Wrocławiu. A wśród tych posłów były m.in. takie sławy jak mistrzowie olimpijscy Szymon Ziółkowski (młot) i Adam Korol (wioślarstwo) oraz mistrzyni Europy, Małgorzata Niemczyk (siatkówka).

Teraz już każdy dzień przynosi wiele ciekawostek i pozytywnych wieści. Jedna z najnowszych jest taka, że o medale The World Games 2017 powalczą w konkurencjach wrotkarskich holdenderscy bracia bliźniacy Michel i Ronald Mulderowie. Nie znacie? Otóż są to medaliści ostatnich zimowych igrzysk olimpijskich w Soczi z 2014 roku! Rzecz jasna, w łyżwiarstwie szybkim. W wyścigu na 500 metrów Michel sięgnął po złoto, a brat po brąz. O tytułach mistrza świata i zwycięstwach w Pucharze Świata rodzeństwa Mulderów (rocznik 1986) nie wspominamy.

Szykuję się kapitalna rywalizacja!