Wrocław zazielenił się… biegaczami
Nowe trendy

Wrocław zazielenił się… biegaczami

We wtorek 21 kwietnia rozpoczął się kolejny cykl imprez biegu na orientację Zielony Wrocław. Pierwszy etap rozegrał się na odrzańskich wyspach wokół Ostrowa Tumskiego.

Okolice wrocławskiego Ostrowa Tumskiego zapełniły się we wtorek miłośnikami biegania z mapą. Start i meta zlokalizowane były na Wyspie Piasek. Stąd biegacze rozpoczynali poszukiwanie specjalnych punktów porozstawianych w różnych miejscach na odrzańskich wyspach.

Profesjonaliści startowali na trasie A, pozostali, mniej zaawansowani, mieli do wyboru kategorię B, C lub D. Dużą popularnością cieszyła się również trasa MIX, w której brały udział drużyny do pięciu osób, tym razem wystartowało 21 teamów.

A czym zaskoczyli organizatorzy?

– Wyspy i mosty stworzyły swego rodzaju labirynt. Trzeba było się dobrze zastanowić, którą drogę wybrać, aby najszybciej trafić na kolejny punkt. – komentuje Iga Karbowiak, zawodniczka wrocławskiego klubu WKS Śląsk.

Łącznie w zawodach wystartowało 197 osób.

Zielony Wrocław to impreza skierowana przede wszystkim do amatorów: rodzin z dziećmi i ludzi lubiących aktywność na świeżym powietrzu. Trasy dostosowane są do umiejętności uczestników, a w centrum zawodów zawsze tłumaczone są zasady biegu na orientację.

Sport ten jest jedną z 31 dyscyplin 10. Światowych Igrzysk Sportowych – The World Games, które odbędą się w 2017 roku we Wrocławiu. Natomiast rok wcześniej stolica Dolnego Śląska będzie gościła najlepszych biegaczy z całego świata na zawodach Pucharu Świata.

Wyniki:
A: 1. Dawid Stefański
B: 1. Maciej Kliniewski
C: 1. Kamil Lenartowicz
MIX: 1. Wady Fizyczne

Pełne wyniki na stronie www.bno.pl.