Wrocław świetnie spisuje się jako organizator TWG 2017 – Rozmowa z Kate Adriaensen
Nowe trendy

Wrocław świetnie spisuje się jako organizator TWG 2017 – Rozmowa z Kate Adriaensen

Środa jest drugim zawodów w sportach wodnych 10. Światowych Igrzysk Sportowych. Rywalizacja zawodniczek i zawodników w narciarstwie wodnym i wakeboardingu toczy się na Starej Odrze we Wrocławiu, między Mostami Trzebnickimi, a Mostami Warszawskimi. Zawody można oglądać bezpłatnie.

We wtorek 25 lipca rozdane zostały pierwsze medale. W jednym ze środowych finałów, w slalomie wystąpi reprezentantka Belgii Adriaensen, która chwali Wrocław za organizację The World Games 2017.

Rozmowa z Kate Adriaensen:

Twój przejazd w eliminacjach był naprawdę dobry. Jak czujesz się przed finałami?

– Myślę, że każdy, kto jest w finale, ma szansę na zwycięstwo. Warunki we wtorek były trudne, jednak nie przeszkadzało mi to tak bardzo. Wręcz przeciwnie, lubię startować, kiedy pogoda nie jest sprzyjająca. Jeśli chodzi o starty w takich warunkach, Clementine Lucine i ja mamy większe doświadczenie od pozostałych dziewczyn. Wiele osób uważa, że może to nam pomóc, ale wszystkie wystartujemy w środowym finale, wiec nasze szanse są jednakowe.

Rano było dość zimno i wiał silny wiatr? Nie przeszkadzało ci to?

– Nie. Oczywiście jest to utrudnienie, jednak warunki są takie same dla wszystkich, więc to nie problem.

Jakie jest twoje nastawienie przed decydującymi przejazdami?

– Czuję się dobrze. Nie lubię sie stresować, to jest przereklamowane.

Czy miałaś już okazję zwiedzić Wrocław?

– W poniedziałek poszliśmy zobaczyć zawody gimnastyczne. Hala Stulecia jest przepiękna, sportowcy byli niesamowici. Choć nie widziałam wiele, wszystko bardzo mi się podobało.

Czy to Twoja pierwsza wizyta w Polsce?

– Nie do końca pamiętam. Myślę, że mogłam tu być jako dziecko, ale to pierwszy raz od dłuższego czasu.

Relacje wszystkich dziewczyn, które startują w slalomie są bardzo przyjacielskie.

– Tak, my wszyscy się tu przyjaźnimy. Jesteśmy jak jedna wielka rodzina, więc mam nadzieję, że w finale każdemu pójdzie jak najlepiej.

Podoba ci sie atmosfera na The World Games?

– Tak, jest wspaniała. Różni się od atmosfery na innych rozgrywkach. Wszyscy są tu dla siebie bardzo mili, spędzają razem czas, bardzo mi się to podoba.

Czy jesteś zadowolona z organizacji imprezy?

– Myślę, że wszystko jest naprawdę dobrze zorganizowane. Podoba mi sie, że zapewniono nam autobusy. Uważam, że Wrocław świetnie spisuje się jako organizator The World Games 2017.