Wrocław – the meeting place

Wrocław leży pośrodku Europy i jest w pełni europejskim miastem. Bez wątpienia można je nazwać miastem wielokulturowym i otwartym. To miasto o ponad tysiącletniej historii, które dziś może poszczycić się tytułem organizatora wielu ważnych, międzynarodowych wydarzeń. Jednym z nich jest The World Games 2017.

Jest czwartym miastem w Polsce pod względem liczby mieszkańców (640 tysięcy). Wrocław przez całą swoją ponad tysiącletnią historię znajdował się na styku różnych kultur, przechodząc z polskich rąk pod panowanie czeskie i niemieckie. Po II Wojnie Światowej dokonała się tu największa w Europie wymiana ludności i niemal od podstaw odbudowywano lokalną społeczność.

Wszystko to sprawiło, że dzisiaj Wrocław jest miejscem tolerancji, otwartym na nowe idee i wyzwania, słynącym z gościnności. Niezwykła historia miasta stale wzbogacana jest przez prestiżowe wydarzenia naukowe, kulturalne i sportowe. To właśnie Wrocław w 2016 roku będzie przez rok nosił tytuł Europejskiej Stolicy Kultury.

Miasto mostów – jest ich we Wrocławiu 117 – dzięki którym zyskało przydomek „drugiej Wenecji”, co roku odwiedzane jest przez ponad 3 miliony turystów. Wrocławski rynek jest 50. największym tego typu placem na świecie i 28. w Europie. Znajduje się tu 8 tysięcy zabytkowych kamienic, które przetrwały wojnę i są systematycznie odnawiane.

W 2017 roku Wrocław będzie gospodarzem The World Games – igrzysk sportów nieolimpijskich.