Co warto zobaczyć?

Rynek i okolice

rynek 002-1To miejsce, które tętni życiem 24 godziny na dobę. W rynku znajdziesz kluby, puby i restauracje, serwujące niemalże każdą kuchnię. Mnóstwo tu kolorowych kamieniczek, w których znajdują się sklepy z pamiątkami, księgarnie i galerie. Szukaj ciekawych miejsc w uliczkach wokół rynku – znajdziesz tam niewielkie butiki, kawiarenki i bistra. Panoramę rynku oraz całego Wrocławia najlepiej podziwiać z wieży kościoła św. Elżbiety, lub z mostu między wieżami kościoła św. Marii Magdaleny.

Dzielnica Czterech Wyznań

Niedaleko rynku znajduje się prawdziwa perełka – Dzielnica Czterech Wyznań lub Czterech Świątyń, gdzie łączą się różne kultury oraz wyznania. To miejsce, w którym odbywają się koncerty, te bardziej i mniej kameralne, mieści się tu kino Nowe Horyzonty z ambitnymi filmami w repertuarze, a ulicami biegnie szereg restauracji i przytulnych kawiarni. W lokalach można napić się dobrego wina i posiedzieć nad książką, lub spróbować dań w jednej z najlepszych restauracji w mieście.

Ostrów Tumski

imgwro 079-11Kiedyś wyspa, dziś najstarsza część miasta z górującą w krajobrazie katedrą. Miejsce świątyń, w którym można zwiedzić wspaniałe ogrody, żywą szopkę, stare kościoły i nabrzeże Odry. Przy Bulwarze Włostowica cumują statki – można tu kupić bilet na rejs po rzece i zwiedzić w ten sposób miasto.

 

Hala Stulecia, Pergola, Ogród Japoński i Park Szczytnicki

smiglowiec 156-33Przy największym wrocławskim parku – Szczytnickim – znajduje się potężna Hala Stulecia. To zabytek wpisany na listę UNESCO. Odbywają się tu liczne imprezy sportowe, koncerty, targi. Obok Hali, na Pergoli, znajduje się fontanna multimedialna. Co godzinę można zobaczyć tu spektakl świateł, muzyki i wody. Tuż za Halą i Pergolą mieści się malowniczy Ogród Japoński, który wiosną rozkwita, a jesienią mieni się czerwienią. To ulubione miejsce świeżo poślubionych par. Park Szczytnicki to z kolei oaza spokoju i ulubione miejsce wrocławian na weekendowe spacery.