World Masters w Saint Petersburgu
Artystyczne i taneczne

World Masters w Saint Petersburgu

W Rosyjskim Petersburgu odbył się pierwszy z serii Pucharów Świata World Masters Main Class. Polskie pary taneczne z zawodów wracają z medalami!

Pierwszy z cyklu turniejów World Masters, odbył się w sobotę, 7 maja, w Saint Petersburgu. Podczas niego Jacek Tarczyło i Anna Miadzielec, czyli Duorock – wracający po rocznej przerwie od występów w zawodach Światowej Federacji Rock’n’Rolla Akrobatycznego wywalczyli złoty medal. Natomiast druga polska ekipa – tancerze Boogie Woogie – Agnieszka i Grzegorz Cherubiński, zawodnicy z klubu Swing Step Warszawa zakończyli rywalizację ze srebrnym medalem.

Ania i Jacek przygotowywali się do zawodów od października 2015 roku. Powrót po rocznej przerwie dla zawodników jest bardzo trudny dlatego zwycięstwo daje wielką satysfakcję dla trenerów i pary. W rock’n’rollowej rywalizacji wzięło udział czterdzieści par, a po raz pierwszy startowali zawodnicy m.in. z Australii, Senegalu czy Peru.

Złotych medalistów – Jacka Tarczyło i Annę Miadzielec, będziemy mogli również podziwiać w sobotę, 14 maja, we Wrocławiu, podczas Mistrzostw Europy w Tańcach Standardowych WDSF 2016, gdzie wystąpią w specjalnym pokazie Rock’n’Roll’a akrobatycznego.

Bilety na Mistrzostwa Europy w Tańcach Standardowych do nabycia na ebilet.pl oraz w salonach sieci Empik. Więcej informacji na stronie internetowej: www.ecwroclaw2016.pl

Finałowy, zwycięski występ Jacka i Ani w Saint Petersburgu poniżej:

Rock and Roll akrobatyczny jest jedną z bardziej widowiskowych dyscyplin, które zostaną rozegrane w ramach X Śiwatoych Igrzysk Sportów Nieolimpijskich The World Games 2017. Więcej informacji o tańcu sportowym na TWG tutaj.