Najczęściej zadawane pytania

Poniżej znajdują się odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania przez kandydatów na wolontariuszy:

1) Czy są ograniczenia wiekowe dla wolontariuszy?

Wolontariuszem The World Games 2017 może być każda osoba, która ukończyła 16 lat w momencie rozpoczęcia Igrzysk. Zapraszamy do współpracy zarówno młodzież, osoby dorosłe, jak i seniorów.

2) Jakie kryteria będą brane pod uwagę przy ocenie kandydatów?

Oceniane będą takie czynniki, jak: dostępność (preferowane będą osoby dostępne przez cały czas trwania Igrzysk), doświadczenie w wolontariacie i organizacji imprez sportowych, znajomość języków obcych i znajomość specyfiki poszczególnych dyscyplin The World Games 2017.

3) Do kiedy zbierane są zgłoszenia?

Zgłoszenia zbierane będą do 28 lutego 2017 roku. Po tym terminie skontaktujemy się ze wszystkimi kandydatami, w celu poinformowania, czy zostali przyjęci do wolontariatu The World Games 2017 i ustalenia dokładnego harmonogramu pracy i zakresu obowiązków.

4) Kiedy zostanie ogłoszona ostateczna lista wolontariuszy?

Ostateczna lista zostanie ogłoszona pod koniec marca 2017 roku.

5) Czym różni się obsługa zawodów od obsługi drużyn?

Obsługa zawodów oznacza pracę w trakcie samych zmagań sportowych, natomiast obsługa drużyn oznacza współpracę z zawodnikami i federacjami sportowymi poza obiektem sportowym (np. pomoc w organizacji transportu, zakwaterowania, akredytacji, wsparcie językowe, itp.). Oczywiście, grupy odpowiedzialne za obsługę drużyn będą także obecne na zawodach, wspierając zawodników np. w zakresie transportu.

6) Kiedy odbędą się szkolenia?

Szkolenia w formie online odbędą się w maju i w czerwcu 2017 roku. W tym okresie planowane są również szkolenia stacjonarne dla osób z Wrocławia. Oczywiście zapraszamy na szkolenia stacjonarne także zainteresowane osoby z innych miast, niemniej zastrzegamy, że nie będziemy pokrywać kosztu przyjazdu – w związku z powyższym szkolenia te nie będą obowiązkowe. Ostateczne szkolenia stanowiskowe odbędą się dzień przed rozpoczęciem pracy przez wolontariuszy – zgodnie z harmonogramem, który otrzyma każdy wolontariusz.

8) Czy szkolenia są obowiązkowe?

Przejście szkoleń online oraz ostatecznych szkoleń (dzień przed rozpoczęciem pracy) będzie obowiązkiem każdego wolontariusza.

9) Czy na czas szkoleń osobom spoza Wrocławia zostaną zapewnione noclegi?

Na czas szkoleń stanowiskowych – bezpośrednio przed Igrzyskami – zostaną zapewnione noclegi dla wszystkich wolontariuszy spoza Wrocławia.

10) Jakie świadczenia zostaną zapewnione wolontariuszom w trakcie Igrzysk?

Wszyscy wolontariusze otrzymają: wyżywienie (przynajmniej jeden ciepły posiłek dziennie), możliwość bezpłatnego korzystania z komunikacji miejskiej, stroje, ubezpieczenie i certyfikat potwierdzający udział w wolontariacie. Dla osób spoza Wrocławia zapewniamy również nocleg na czas trwania Igrzysk oraz szkolenia stanowiskowego.

11) Czy organizatorzy zapewniają zwrot kosztów dojazdu?

Nie pokrywamy kosztów dojazdu wolontariuszy do Wrocławia. Zapewniamy natomiast możliwość bezpłatnego korzystania z komunikacji miejskiej w czasie trwania Igrzysk.

12) Czy osoba zgłoszona do danej dyscypliny/obszaru może zostać przypisana do innych zadań?

Zależy nam, aby wszyscy wolontariusze pracowali w obszarach, które sami wybiorą. Jednak ze względu na liczbę zadań możliwe jest przypisania wolontariuszy do innych obszarów, niż pierwotnie zakładane. Każda taka sytuacja będzie konsultowana z kandydatami na etapie rozmów kwalifikacyjnych i ostatecznego ustalania listy wolontariuszy (marzec 2017).

13) Czy po skończeniu pracy przy The World Games muszę oddać strój, który dostałem na starcie?

Nie. Strój, który otrzymujecie należy do was.

14) Czy wolontariusze mogą uczestniczyć w Ceremonii Otwarcia Igrzysk?

Potrzebujemy  ok. 160 osób do obsługi logistycznej Ceremonii Otwarcia jak i do udziału w prezentacji sportowców . Pozostali wolontariusze będą mogli zasiąść na widowni i obejrzeć  Ceremonię Otwarcia.

16) Na ile dni przed rozpoczęciem Igrzysk powinienem przyjechać do Wrocławia?

Harmonogram zawodów i Waszej obecności zostanie wysłany w kwietniu. Zasadniczo wolontariusze rozpoczną pracę dzień przed rozpoczęciem zawodów w danej dyscyplinie. Dla niektórych lokalizacji (lotnisko, centrum akredytacji) praca rozpocznie się już 16 lipca 2017.

17) Czy wolontariusz może otrzymać wejściówki na inne zawody w swoim „czasie wolnym”?

Tak, będziemy na bieżąco informować o wolnych miejscach na trybunach dla wolontariuszy.

18) Czy na identyfikatorach dla wolontariuszy będą umieszczane nasze zdjęcia?

Tak, będą nam potrzebne Wasze zdjęcia. Więcej szczegółów podamy w późniejszym terminie


 

Jeżeli nie znaleźliście odpowiedzi na interesujące pytanie, prosimy o kontakt pod adresem:

wolontariat@theworldgames2017.com

Od 1 lutego zapraszamy również do naszego Centrum Wolontariatu, które mieści się w lokalu przy ul. Wita Stwosza 43-44. Tu uzyskacie wszelkie ważne informacje dot. wolontariatu oraz spotkacie koordynatorów, którzy odpowiedzą na Wasze pytania i rozwieją wątpliwości.
Zapraszamy od poniedziałku do piątku, w godz. 8.30-16.30!