Najczęściej zadawane pytania

Poniżej znajdują się odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania przez kandydatów na wolontariuszy:

Czy są ograniczenia wiekowe dla wolontariuszy?

Wolontariuszem The World Games 2017 może być każda osoba, która ukończyła 16 lat w momencie rozpoczęcia Igrzysk. Zapraszamy zarówno młodzież, osoby dorosłe, jak i seniorów.


Jakie kryteria będą brane pod uwagę przy ocenie kandydatów?

Oceniane będą takie czynniki, jak: dostępność (preferowane będą osoby dostępne przez cały czas trwania Igrzysk), doświadczenie w wolontariacie i organizacji imprez sportowych, znajomość języków obcych i znajomość specyfiki poszczególnych dyscyplin The World Games 2017.


Do kiedy zbierane są zgłoszenia?

Zgłoszenia zbierane będą do 28 lutego 2017 roku. Po tym terminie skontaktujemy się ze wszystkimi kandydatami w ramach rozmów kwalifikacyjnych, w celu ustalenia dokładnego harmonogramu pracy i zakresu obowiązków.


Kiedy zostanie ogłoszona ostateczna lista wolontariuszy?

Ostateczna lista zostanie ogłoszona pod koniec marca 2017 roku, na podstawie otrzymanych zgłoszeń i przeprowadzonych rozmów.


Czym różni się obsługa zawodów od obsługi drużyn?

Obsługa zawodów oznacza pracę w trakcie samych zmagań sportowych, natomiast obsługa drużyn oznacza współpracę z zawodnikami i federacjami sportowymi poza obiektem sportowym (np. pomoc w organizacji transportu, zakwaterowania, akredytacji, wsparcie językowe, itp.). Oczywiście, grupy odpowiedzialne za obsługę drużyn będą także obecne na zawodach, wspierając zawodników np. w zakresie transportu.


Kiedy odbędą się szkolenia?

Szkolenia w formie online odbędą się w maju i w czerwcu 2017 roku. W tym okresie planowane są również szkolenia stacjonarne dla osób z Wrocławia. Oczywiście, organizatorzy zapraszają na szkolenia stacjonarne także zainteresowane osoby z innych Miast, niemniej zastrzegają, że nie będą pokrywać kosztu przyjazdu – w związku z powyższym szkolenia te nie będą obowiązkowe.


Jaką formę będą miały szkolenia?

Szkolenia dotyczące ogólnej tematyki związanej z Igrzyskami odbędą się w formie online. Szkolenia stanowiskowe odbędą się bezpośrednio przed rozpoczęciem pracy przez wolontariuszy.


Czy szkolenia są obowiązkowe?

Tak, przejście szkoleń będzie obowiązkiem każdego wolontariusza.


Czy na czas szkoleń osobom spoza Wrocławia zostaną zapewnione noclegi?

Na czas szkoleń stanowiskowych – bezpośrednio przed Igrzyskami – zostaną zapewnione noclegi. Pozostałe szkolenia obowiązkowe dla osób spoza Wrocławia odbędą się w formie online.


Jakie świadczenia zostaną zapewnione wolontariuszom w trakcie Igrzysk?

Wszyscy wolontariusze otrzymają od organizatorów: wyżywienie (przynajmniej jeden ciepły posiłek dziennie), możliwość bezpłatnego korzystania z komunikacji miejskiej, stroje, ubezpieczenie i certyfikat potwierdzający udział w wolontariacie. Dla osób spoza Wrocławia zapewniamy również nocleg na czas trwania Igrzysk oraz szkolenia stanowiskowego.


Czy organizatorzy zapewniają zwrot kosztów dojazdu?

Organizatorzy nie pokrywają kosztów dojazdu wolontariuszy do Wrocławia. Zapewniają natomiast możliwość bezpłatnego korzystania z komunikacji miejskiej w czasie trwania Igrzysk.


Czy osoba zgłoszona do danej dyscypliny/obszaru może zostać przypisana do innych zadań?

Organizatorom zależy, aby wszyscy wolontariusze pracowali w obszarach, które sami wybiorą. Jednak ze względu na liczbę zadań możliwe jest przypisania wolontariuszy do innych obszarów, niż pierwotnie zakładane. Każda taka sytuacja będzie konsultowana z kandydatami na etapie rozmów kwalifikacyjnych i ostatecznego ustalania listy wolontariuszy (marzec 2017 – kwiecień 2017).


Czy po skończeniu pracy przy The World Games muszę oddać strój, który dostałem na starcie?

Nie. Strój, który otrzymujecie należy do was.


Czy wolontariusze mogą uczestniczyć w Ceremonii Otwarcia Igrzysk?

Ciągle poszukujemy ok. 100 osób do obsługi logistycznej Ceremonii Otwarcia jak i do obsługi imprezy (tj.wnoszenie tabliczek z nazwami krajów na płycie głównej) . Pozostali wolontariusze będą mogli zasiąść na widowni i obejrzeć  Ceremonię Otwarcia.


Nie znam Wrocławia, nie wiem jak dojechać z miejsca noclegu na miejsce rozgrywania zawodów. Co w tej sytuacji?

W miejscu, gdzie będziecie spać będą mapy, cały czas będą nad wami czuwać liderzy, którzy Wam wszystko wytłumaczą i pokierują.


Na ile dni przed rozpoczęciem Igrzysk powinienem przyjechać do Wrocławia?

Harmonogram zawodów i waszej obecności  zostanie wysłany w kwietniu.


Czy wolontariusz może otrzymać wejściówki na inne zawody w swoim „czasie wolnym”?

Tak, będziemy na bieżąco informować o wolnych miejscach na trybunach dla wolontariuszy.


Czy na identyfikatorach dla wolontariuszy będą umieszczane nasze zdjęcia?

Tak, będą nam potrzebne Wasze zdjęcia. Więcej szczegółów podamy w późniejszym terminie.Jeżeli nie znaleźliście odpowiedzi na interesujące pytanie, prosimy o kontakt pod adresem:

wolontariat@theworldgames2017.com

Od 1 lutego zapraszamy również do naszego Centrum Wolontariatu, które mieści się w lokalu przy ul. Wita Stwosza 43-44. Tu uzyskacie wszelkie ważne informacje dot. wolontariatu oraz spotkacie koordynatorów, którzy odpowiedzą na Wasze pytania i rozwieją wątpliwości.
Zapraszamy od poniedziałku do piątku, w godz. 8.30-16.30!