Wojtek Bógdał – Sportowiec Miesiąca IWGA
Nowe trendy

Wojtek Bógdał – Sportowiec Miesiąca IWGA

Gratulacje dla Wojciecha Bógdała, zdobywcy pierwszego złotego medalu dla Polski podczas X Światowych Igrzysk Sportowych! Zwycięstwo podczas The World Games było dla 23-latka kolejnym sukcesem po triumfie w mistrzostwach Europy i świata. Na najniższym stopniu podium stanął z drugim z naszych reprezentantów Marcinem Biernatem. Polaków rozdzielił tylko reprezentant Tajlandii Kittiphop Phrommat.

“Stojąc na podium czułem się jak cztery dni wcześniej, podczas Ceremonii Otwarcia. Miałem łzy w oczach!”

Wojtek dodaje: “Uwielbiam latać nad moim krajem. Ludzie machali mi, ktoś nawet trzymał flagę z moim nazwiskiem! To było niesamowite!”

Wojciech Bógdał przyznaje, że zawody były bardzo trudne, gdyż zawodnicy mieli ponad 12 startów. Na szczęście udało im się wykonać wszystkie zadania i zaliczyć każdy z lotów.

Poranna sesja ostatniego dnia zawodów rozpoczęła się wcześnie, przed 8. Tego dnia, ze względu na bardzo trudne warunki atmosferyczne, organizatorzy musieli zmierzyć się z trudną decyzją o kontynuowaniu rozgrywek. Nad miasto nadciągała bowiem burza, przez którą przesunięto rozpoczęcie niektórych wydarzeń. W tej sytuacji, by utrzymać się na prowadzeniu, głównym zadaniem Wojtka było bezpiecznie dolecieć na miejsce. I tak też uczynił, kończąc piąty wyścig z liczbą punktów gwarantującą zwycięstwo.

Pytany o wrażenia ze startu w TWG 2017, Wojtek odpowiada: „To było wspaniałe doświadczenie, móc wystartować przed tak liczną publicznością. Widziałem, że to co pokazaliśmy wraz z innymi zawodnikami bardzo się podobało. Od roku przygotowywałem się właśnie do tego startu. Wiedziałem, że chcę być co najmniej na podium, ale przyjechałem walczyć o złoto. To marzenie się spełniło.”

Wojciech Bógdał pochodzi z rodziny motoparalotniarzy. Jego ojciec rozpoczął swoją swoją przygodę ze sportami lotniczymi, gdy Wojtek miał 3 lata. 10 lat później sam zaczął latać.