Władze IWGA pod wrażeniem przygotowań
TWG 2017

Władze IWGA pod wrażeniem przygotowań

Stan przygotowań Wrocławia do zbliżającej się imprezy podsumowano w trakcie dwudniowych obrad połączonych komitetów – IWGA i Wrocławskiego Komitetu Organizacyjnego.

W spotkaniu uczestniczył m.in. prezydent International World Games Association (IWGA), Jose Perurena. To, przypomnijmy, były świetny sportowiec i olimpijczyk z Meksyku (1968), gdzie startował w rywalizacji kajakarskiej. Od lat działa na rzecz światowego ruchu olimpijskiego, jest m.in. prezydentem Międzynarodowej Federacji Kajakarskiej (ICF) oraz członkiem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. W kwietniu 2014 roku objął stery szefa IWGA.

Delegacja IWGA, w skład której wchodził także prezydent honorowy tej organizacji Ron Froehlich i dyrektor zarządzający Joachim Gossow, zapoznała się ze szczegółowym raportem przygotowań Wrocławia i miast partnerskich (Świdnica, Trzebnica, Jelcz-Laskowice) do lipcowej imprezy. Poznała plany komunikacyjne i pobytowe, a także warunki, jakie zostaną stworzone dziennikarzom w Głównym Centrum Medialnym, zlokalizowanym w infopunkcie Barbara.

Działacze byli pod wrażeniem precyzji, z jaką przygotowywana jest na Stadionie Wrocław Ceremonia Otwarcia Igrzysk. Przypomnijmy, 20 lipca na trzech scenach wystąpi ponad 400 artystów, w tym Kamil Bednarek, Jimek i Igor Herbut z zespołu Lemon. Konstrukcje ważyć będą ponad 270 ton a scenografia zajmie łącznie 25 tysięcy metrów kwadratowych.

W trakcie spotkania potwierdzono również, że ceremonia zamknięcia odbędzie się na pl. Wolności.

Goście obejrzeli również tor wrotkarski w Parku Tysiąclecia, a w tej delegacji znaleźli się też wiceminister sportu i turystyki Jan Widera (były świetny trener, m.in. opiekun Marka Plawgi) oraz wiceprezydent Wrocławia Wojciech Adamski. Nasi goście udali się stamtąd na Stadion Olimpijski oraz Pola Marsowe w kompleksie Akademii Wychowania Fizycznego, gdzie latem zaprezentują się na plaży m.in. piłkarki ręczne z Brazylii.Co ważne, podsumowano również plany produkcji telewizyjnej. Efekt? Już dziś możemy ogłosić, że dzięki zatrudnieniu przez IWGA firmy ISB, łącznie zostanie wyprodukowanych 380 godzin sygnału. ISB w przeszłości odpowiadało za produkcję telewizyjną kilku edycji letnich Igrzysk Olimpijskich.