Wielki Finał „Unihokej łączy dzieci” za nami!
Sporty z piłkami

Wielki Finał „Unihokej łączy dzieci” za nami!

7-8 listopada w Warszawie odbył się Wielki Finał festiwali „Unihokej łączy dzieci”! Gościem specjalnym turnieju był Mariusz Czerkawski – ambasador The World Games 2017!

baner_maly_ULD

Turnieje eliminacyjne odbyły się 26-27 września w czterech miejscowościach: Chudku, Prabutach, Swarzędzu i Żurawicy. W Festiwalu „Unihokej łączy dzieci” udział wzięło niemal 90 drużyn, w których zagrało niemal 1500 dziewczynek i chłopców! Do Wielkiego Finału, który został rozegrany 7-8 listopada w Warszawie awansowało łącznie 28 zespołów, w których zagrało prawie 400 zawodników i zawodniczek.

Emocje podczas warszawskiego finału trwały od pierwszego gwizdka do ostatniej sekundy turnieju! Zarówno zwycięzcy w kategorii chłopców, jak i dziewczynek nie mogli być pewni swojego triumfu niemal do ostatniej chwili. Mecze fazy play-off zgromadziły komplet publiczności w postaci kolegów, koleżanek, rodziców oraz pozostałych mieszkańców Warszawy, którzy dopingowali stołeczne drużyny. Ostatecznie ich wysiłek przyniósł oczekiwane rezultaty, ponieważ najlepszym zespołem w kat. chłopców została drużyna SP 175 Warszawa a w kat. dziewczynek UKS 85 Mokotów.

Gościem specjalnym Wielkiego Finału był amabasador The World Games 2017 – Mariusz Czerkawski. Polski hokeista – były gracz najlepszej ligi hokejowej na świecie NHL – wręczał nagrody najlepszym zespołom oraz zawodnikom turnieju. Wyróżnione zostały m.in. najlepsze szóstki turnieju w każdej kategorii, a zwycięzcy otrzymali puchary oraz pamiątkowe medale i upominki.

W czasie ceremonii zakończenia turnieju nagrodzeni zostali także trenerzy, którzy od wielu lat dzięki swojej ciężkiej pracy i zaangażowaniu przyczynili się nie tylko do promocji unihokeja, ale także do popularyzacji sportu wśród dzieci młodzieży. Brązowe medale „Za Zasługi dla Sportu” nadane przez Ministra Sportu i Turystyki Adama Korola otrzymali: Tadeusz Kiciński, Stanisław Głowienka, Janusz Sternicki, Paweł Wróbel, Piotr Ludwichowski, Krzysztof Zawadzki.

Wręczony został także jeden Złoty Medal „Za Zasługi dla Sportu” – otrzymał go Marek Dancewicz, osoba która jest związana z unihokejem w Polsce od początku jego istnienia, tj. od 1995 roku.

Klasyfikacja końcowa:
Chłopcy Dziewczynki
1. SP 175 Warszawa 1. UKS 85 Mokotów Warszawa
2. KS Floorball Gorzów Wlkp. 2. KS Dzikie Gęsi Zielonka
3. Olimpia Łochów 3. SP Nr 175 Warszawa
4. UKS Bankówka Zielonka 4. UKS Biedronka Chudek
5. Feniks Kramarzyny 5. SP Nr 81 Gdańsk
6. PSS Kończewice 6. Feniks Kramarzyny
7. UKS Błyskawica Niechanowo 7. SP Nr 47 Gdynia
8. Płoskinia 8. Publiczna Salezjańskia SP Poznań
9. UKS 85 Mokotów 9. SP Nr 1 Żurawica
10. SP 1 Żurawica 10. SP Ludźmierz
11. Ludźmierz 11. UKS Jestrzębie Żytowiecko
12. ZS Brzeźno 12. SP Nr 2 Żurawica
13. SP 2 Żurawica 13. UKS Kołaczkowo
14. SP 73 Warszawa 14. SP nr 73 Warszawa

Przypominamy, że 9 września br. Polski Związek Unihokeja wraz z Wrocławskim Komitetem Organizacyjnym „The World Games 2017” oraz Szkolnym Związkiem Sportowym „Dolny Śląsk” oficjalnie zainaugurowali wspólnie realizowany projekt „Unihokej – uczy, bawi i wychowuje”! Więcej informacji znajdą Państwo tutaj.

Źródło: Ploski Związek Unihokeja
Foto: Piotr Ludwichowski, Sonia Gorzkowska