We Wrocławiu wiosłują do Rio
Sporty na zaproszenie

We Wrocławiu wiosłują do Rio

W ostatnim dniu stycznia tego roku odbędą się XXV Mistrzostwa Polski na Ergometrze Wioślarskim. Jak mówi Paweł Rańda, wicemistrz olimpijski w wioślarstwie i ambasador The World Games 2017  – Jest to pierwszy poważny sprawdzian formy dla licznej, bo 15-osobowej reprezentacji na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro.

Zawody na ergometrze wioślarskim zostały wymyślone i zapoczątkowane we Wrocławiu w 1992 roku. Pierwsze trzy edycje zostały rozegrane w Hali Stulecia. Kolejne edycje odbywały się w Brzegu Dolnym, Hali Uniwersytetu Przyrodniczego i Hali Orbita. Najbardziej utytułowanymi zawodnikami Ergowioseł byli Agnieszka Tomczak, Maciej Siejkowski, Paweł Rańda. Wszyscy ci zawodnicy bili rekordy Polski, a Maciej Siejkowski był również rekordzistą świata.

ergowiosla2015

Ergowiosła 2016 to XXV Mistrzostwa Polski na Ergometrze Wioślarskim, na których Reprezentacja Polski (seniorska oraz juniorska) rywalizuje na dystansie 2000 m. Reprezentacja Niepełnosprawnych ściga się na dystansie 1000 m.

Wszyscy wioślarze walczą o tytuł Mistrza Polski na ergometrze wioślarskim. Jest to pierwszy poważny sprawdzian formy dla licznej, bo 15-osobowej reprezentacji na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro, ale także młodzieżowej, juniorskiej i wszystkich aspirujących do Reprezentacji Polski. Dodatkowo zostanie rozegrany wyścig sztafet 4-osobowych wrocławskich uczelni (skład: kobieta i trzech mężczyzn).

Ergowiosła 2016 organizuje Akademicki Klub Sportowy Politechniki Wrocławskiej. Zawody odbędą się Hali Stulecia 31 stycznia 2016 roku. Oficjalna strona Mistrzostw http://ergorow.pl/

Partnerem organizacyjnym zawodów jest Wrocławski Komitet Organizacyjny The World Games 2017, największej sportowej imprezy w historii Polski, w której programie jedną z dyscyplin na zaproszenie są właśnie wyścigi na ergometrze.

Jubileuszowe, XXV Mistrzostwa Polski na Ergometrze Wioślarskim objęli patronatem Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Prezydent Wrocławia oraz Jego Magnificencja Rektor Politechniki Wrocławskiej prof. Tadeusz Więckowski.
Sponsorem głównym zawodów jest MPWiK „Hydropolis”.

Przypomnijmy, że Paweł Rańda jest Ambasadorem The World Games 2017.

header

Konkurencje podczas zawodów:  

1. KJ Juniorki;

2. MJ Juniorzy;

3. KL Seniorki kategorii lekkiej o masie ciała do 61,5 kg;

4. ML Seniorzy kategorii lekkiej o masieciała do 75,0 kg;

5. KA Seniorki;

6. MA Seniorzy;

7. LTAW-VI Niepełnosprawne kobiety Nogi-tułów-ręce – niedowidzący;

8. LTAW-PD Niepełnosprawne kobiety Nogi-tułów-ręce niepełnosprawni ruchowo;

9. TAW Niepełnosprawne kobietyTułów-ręce;

  1. ASW Niepełnosprawne kobiety Ręce;
  1. LTAM-VI Niepełnosprawni mężczyźni Nogi-tułów-ręce – niedowidzący;
  1. LTAM-PD Niepełnosprawni mężczyźni Nogi-tułów-ręce niepełnosprawni ruchowo;
  1. TAM Niepełnosprawni mężczyźni Tułów-ręce;
  1. ASM Niepełnosprawni mężczyźni Ręce;
  1. KW Kobiety Masters;
  1. MW Mężczyźni Masters
  1. UNI Wyścig drużyn szkół wyższych

Hala Stulecia,Wrocław, ul. Wystawowa 1
31 stycznia (niedziela)

Wstęp WOLNY!