Wakeboard w sercu miasta i w wyjątkowej scenerii!
Nowe trendy

Wakeboard w sercu miasta i w wyjątkowej scenerii!

Gmach główny Uniwersytetu Wrocławskiego wieczorową letnią porą, efektownie oświetlony, sam w sobie jest widokiem fascynującym. W sobotę ten blisko 300-letni budynek prezentował się jeszcze bardziej okazale. Na jego tle ewolucje wykonywali bowiem wakeboardziści.

Sporty wodne to jedna z atrakcji zbliżających się 10. Światowych Igrzysk Sportowych The World Games Wrocław 2017. Zawody odbędą się w dniach 25-27 lipca na Starej Odrze między Mostami Warszawskimi a Mostami Trzebnickimi. Popisy najlepszych zawodników świata będzie można jednak podpatrywać już dzień wcześniej, w czasie treningów. A wszystkie te wydarzenia obejrzymy za darmo.

W sobotę, 24 czerwca, można było zobaczyć namiastkę lipcowych atrakcji. Tuż przed północą, pomiędzy Wyspą Słodową a Mostem Uniwersyteckim, rzeka zmieniła się w plan filmowy. Zawodnicy na podświetlonych (!) deskach wykonywali wakeboardowe triki, a w wodzie zakotwiczone zostały przeszkody. W tle rozbrzmiewała muzyka serwowana przez didżeja. Pokazy zostały uwiecznione, a już na początku lipca będą zaprezentowane w formie filmu promocyjnego.

Dodajmy, że Międzynarodowa Federacja Narciarstwa Wodnego i Wakeboardu potwierdziła już udział w X Światowych Igrzyskach Sportowych dwojga Polaków: Magdy Kado i Kamila Borysewicza. 18-letnia Magda pochodzi z Margonina nieopodal Chodzieży i jest mistrzynią Europy U-19 sprzed dwóch lat. Specjalizuje się w rywalizacji na wyciągu, lecz we Wrocławiu będzie skakała za motorówką, podobnie zresztą jak Borysewicz. 22-latek z Augustowa przed czterema laty zdobył tytuł wicemistrza świata juniorów, dzięki skokowi na 62,5 metra, czym pobił rekord Polski.