Uwaga nauczycielu!
Sztuki walki

Uwaga nauczycielu!

Pracujesz w placówkach oświatowych? Chcesz poznać podstawy dyscyplin The World Games 2017? Zgłoś się do Wrocławskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i zostań przewodnikiem po dyscyplinie!

 

DSCN9492

„Przewodnik po Ju-Jitsu”

Pierwsze spotkanie cyklu odbyło się 15 listopada przy ul. Swobodnej i dotyczyło japońskiej sztuki walki – Ju-Jitsu. Szkolenie dla nauczycieli wychowania fizycznego przeprowadzili Dariusz Hajewski, trener kadry narodowej oraz Łukasz Kułynycz, trener i instruktor z 14-letnim doświadczeniem. W części teoretycznej szkolenia omówione zostały zasady systemów duo, fighting i ne-vaza, czyli konkurencji rozgrywanych podczas zbliżających się zawodów na Mistrzostwach Świata Ju-Jitsu.

Drugą część szkolenia stanowiły zajęcia treningowe z podstaw Ju-Jitsu z wykorzystywanymi w tej dyscyplinie elementami samoobrony. Wszyscy chętni mieli okazję na własnej skórze wypróbować charakterystyczne chwyty za rękę, dźwignie i duszenia.

Na Sali obecny był również Prezes Stowarzyszenia Rio Grappling, który zaoferował nauczycielom dołączenie do projektu „Ju-Jitsu w mojej szkole”, który od stycznia przyszłego roku wystartuje na terenie Wrocławia. Projekt obejmuje jednorazowe, bezpłatne zajęcia dla dzieci w wieku 8-12 lat, organizowane bezpośrednio w szkołach, zgłoszonych do programu.

Wszystkich miłośników sportów walki zapraszamy w dniach 25-27 listopada na trybuny wrocławskiej Hali Orbita. Mistrzostwa Świata w Ju-Jitsu to wielka międzynarodowa impreza, w której popis umiejętności da 600 najlepszych zawodników z 60 krajów! Wstęp wolny!

Kolejne spotkania cyklu „Przewodnik po…” już wkrótce. Informacji o szkoleniach szukajcie na stronie Wrocławskiego Centrum Rozwoju Nauczycieli [KLIK].