Usłysz Oficjalny Hymn Igrzysk!
TWG 2017

Usłysz Oficjalny Hymn Igrzysk!

Utwór „Biegnij” w wykonaniu zespołu Varius Manx i Kasi Stankiewicz jest oficjalnym hymnem Igrzysk Sportów Nieolimpijskich The World Games 2017, które odbędą się niebawem we Wrocławiu.

Jak wiadomo muzyka jest nieodłącznym elementem każdej międzynarodowej imprezy, a ta rozpocznie się 20 lipca 2017 r. na Stadionie Wrocław. W ceremonii otwarcia, oprócz sportowców z 112 krajów świata, weźmie udział ponad 300 artystów i tancerzy oraz orkiestra symfoniczna pod batutą Radzimira „Jimka” Dębskiego. Zaprezentują się na trzech scenach, a łączna waga konstrukcji to 270 ton. Czeka nas trzygodzinne widowisko z udziałem gwiazd polskiej sceny muzycznej.

The World Games to bezpośrednie zaplecze Letnich Igrzysk Olimpijskich. We Wrocławiu zaprezentuje się światowa czołówka w 31 sportach, które starają się o przyjęcie do programu olimpijskiego. Wśród sportów są m.in. żużel, futbol amerykański, sporty walki, sporty lotnicze i bilardowe.

„Ważne jest, aby cały czas działać, mieć wyznaczony cel i zmierzać do niego niezależnie od podszeptów świata zewnętrznego” mówi Kasia Stankiewicz, która jest autorką tekstu. Nawołuje tym samym aby nie poddawać się i walczyć z własnymi słabościami oraz od najmłodszych lat z determinacją rozwijać swoje pasje.

Do hymnu powstał również teledysk zrealizowany m.in. na wrocławskiej Pergoli, w którym oprócz muzyków z Varius Manx bohaterami są dzieci, które pokazują niektóre dyscypliny sportowe będące w programie The World Games 2017 – karate, kajakarstwo, boks tajski, taniec towarzyski czy futbol amerykański.

Do promocji międzynarodowej powstała również wersja angielskojęzyczna utworu pt „Run” którą zespół wykona właśnie 20 lipca 2017 na Stadionie Wrocław w trakcie imponującej ceremonii otwarcia, której reżyserem jest Krzysztof Materna.