Unihokej – Szwajcarzy i Szwedzi o złoto, Polacy na 6. miejscu
Sporty z piłkami

Dzisiejsze półfinały wyłoniły drużyny, które będą walczyć o złoto w unihokeju.

W pierwszym spotkaniu Szwajcarzy pokonali mistrzów świata Finów 5:2 i choć wynik może wskazywać na łatwą przeprawę, to 5 ostatnich bramek padło w ostatniej tercji która rozpoczynała się od prowadzenia Szwajcarów 2:0.

Drugi z półfinałów również był niesamowitym widowiskiem, które oglądały pełne trybuny widzów. Po zaciętej walce Szwedzi ostatecznie pokonali Czechów 5:2.
W meczu o 5 miejsce Polacy przegrali z drużyną USA 1:4. Już w pierwszej tercji nasi rywale wyszli na dwubramkowe prowadzenie po trafieniach Hansena i Ruegga. Jeszcze przed zejściem na przerwę bramkę kontaktową zdobył Jakub Łyskawa. Niestety nie udało się już odrobić strat.

Jutro na WKK Sport Center rozegrane zostaną ostatnie dwa mecze The World Games 2017, o godzinie 11:00 mecz o 3 miejsce Finlandia – Czechy, oraz o 14:30 spotkanie finałowe Szwecja – Szwajcaria.