Uczestnicy Ligi Szkół The World Games 2017 dzielni jak zawsze!
Nowe trendy

Uczestnicy Ligi Szkół The World Games 2017 dzielni jak zawsze!

Czy wiatr, deszcz, gęsty las i popołudniowy półmrok utrudniają orientację w terenie?

bno kopia

Zdecydowanie tak. Jednak miłośnikom rywalizacji w biegu na orientację, który jest jedną z dyscyplin 10. Światowych Igrzysk Sportowych The World Games, nie brakuje samozaparcia i motywacji do podjęcia wyzwania! 12 października 2016 r. odbył się 5., ostatni etap z letniego cyklu zawodów Zielony Wrocław 2016. Mimo brzydkiej pogody tego dnia nie zabrakło uczestników z kategorii Liga Szkół – The World Games 2017, którzy reprezentowali szkoły podstawowe lub gimnazjalne we Wrocławiu na zawodach w Lasku Rędzińskim. Tym razem, w starciu z pogodą organizatorzy zdecydowali się zaproponować uczniom start masowy. Uczestnicy wystartowali o godzinie 17:00, mając do wyboru 2 trasy: łatwiejszą (B) i trudniejszą (A). Punkty na mapach umieszczone były w różnych konfiguracjach, tak aby zawodnicy nie biegli po tej samej trasie. Trasę LS-A wygrał Kamil z SP93 z czasem 16:33 min., natomiast trasę LS-B wygrał Maksymilian również z SP93 z czasem 14:47 min.

Po zakończeniu biegu tradycyjnie odbyło się rozdanie dyplomów dla kategorii Ligii Szkół TWG2017 za poprzedni, 4 etap BnO oraz losowanie nagród wśród uczestników.

Uroczyste zakończenie letniego cyklu zawodów Zielony Wrocław 2016, a tym samym dekoracja najlepszej szkoły w kategorii Ligii Szkół oraz w podziale na mapy A i B, odbędzie się na pierwszym etapie cyklu zimowego Wrocław Night O- Fight, który zorganizowany zostanie już 23.11.2016 r. na Osiedlu Kuźniki. Czekamy z niecierpliwością!