Trzydzieści medali dla Polski na The World Games 2017!!!
TWG 2017

Trzydzieści medali dla Polski na The World Games 2017!!!

Bilans polskiej ekipy na The World Games 2017 to 30 medali (9 złotych, 10 srebrnych i 11 brązowych), w tym 10 medali (4 złote, 4 srebrne i 2 brązowe) w „sportach na zaproszenie”: wioślarstwo halowe, kick-boxing i żużel.

 

złote medale:

  • Wojciech Bógdał – motoparalotniarstwo, slalom.
  • Jarosław Olech – trójbój siłowy, waga średnia.
  • Jędrzej Loska – ju-jitsu, ne-waza, kategoria 62 kg.
  • Tomasz Szewczak, ju-jitsu, lighting, kategoria 94 kg.
  • Anna Miadzielec, Jacek Tarczyło, taniec, rock and roll akrobatyczny
  • Artur Mikołajczewski- wioślarstwo halowe, wyścig na 2000m w wadze lekkiej – „sport na zaproszenie”.
  • Marta Waliczek – kick-boxing, kategoria 60 kg – „sport na zaproszenie”.
  • Dawid Kasperski – kick-boxing, kategoria 86 kg – „sport na zaproszenie”.
  • Reprezentacja żużlowców (Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski, Patryk Dudek) – „sport na zaproszenie”.

 

srebrne medale:

  • Alicja Tchórz – sportowe ratownictwo wodne, wyścig na 200 m z przeszkodami.
  • Adam Dubiel, Cezary Kępa, Wojciech Kotowski i Bartosz Stanielewicz – sportowe ratownictwo wodne, 2 srebrne medale (1)  w sztafecie 4×50 m z przeszkodami 2) w sztafecie 4×25 m holowanie manekina, także w sportowym ratownictwie wodnym).
  • Maciej Polok – ju-jitsu, ne-waza, kategoria 69 kg.
  • Rafał Riss – ju-jitsu, fighting, kategoria +94 kg.
  • Łukasz Radosz –muaythai, kategoria 91 kg.
  • Bartosz Zabłocki – wioślarstwo halowe, wyścig na 2000m open – „sport na zaproszenie”.
  • Anna Wierzbowska – wioślarstwo halowe, wyścig na 2000m open – „sport na zaproszenie”.
  • Michał Ronkiewicz – kick-boxing, kategoria 75 kg – „sport na zaproszenie”.
  • Mateusz Pluta – kick-boxing, kategoria 91 kg – „sport na zaproszenie”.

brązowe medale:

  • Magdalena Macios– sumo, waga lekka.
  • Paweł Wojda – sumo, waga lekka.
  • Karolina Faszczewska, Dominika Kossakowska, Anna Nocoń i Alicja Tchórz – sportowe ratownictwo wodne, kobieca sztafeta 4×50 m z pasem ratowniczym.
  • Marcin Bernat – motoparalotniarstwo, slalom.
  • Michał Bąbos – karate, kumite, kategoria +84 kg.
  • Maciej Kozak – ju-jitsu, ne-waza, kategoria 77 kg.
  • Emilia Maćkowiak, ju-jitsu, ne-waza, kategoria open.
  • Rywalizacja drużynowa, ju-jitsu.
  • Oskar Siegert, muaythai, kategoria 63,5 kg.
  • Małgorzata Dymus – kick-boxing, , kategoria 56 kg – „sport na zaproszenie”.
  • Wojciech Kazieczko – kick-boxing, , kategoria 56 kg – „sport na zaproszenie”.