Thomas Bach: To największa impreza w historii Polski
TWG 2017

Thomas Bach: To największa impreza w historii Polski

Na kilkadziesiąt minut przed Ceremonią Otwarcia 10. Światowych Igrzysk Sportowych, prezydent Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego – Thomas Bach, prezydent International World Games Association (IWGA) – Jose Perurena, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego – Andrzej Kraśnicki i prezydent Wrocławia – Rafał Dutkiewicz spotkali na Stadionie Wrocław z przedstawicielami mediów.

Padło wiele ważnych słów. – To największa impreza w historii w Polsce, ale niejedna, jaką tu mieliście. Wy słyniecie z tego, że są dobre i nie dziwię się, że powierza się wam kolejne. Jesteście jako kraj godni zaufania – powiedział Thomas Bach.

Prezydent MKOl. odniósł się też do uzupełniania programu Igrzysk Olimpijskich o kolejne dyscypliny. – Zapraszanie kolejnych sportów to długi i skomplikowany proces. Zanim MKOl o tym postanowi, oczywiście w kooperacji z organizatorem danej edycji, trzeba przeprowadzić wiele analiz: jak sport pasuje do ogółu imprezy, jaki jest jego wydźwięk, ile zajmuje przygotowanie dla niego infrastruktury, jaką trzeba zorganizować logistykę. Pracujemy ściśle z IWGA nad wymianą uwag i ta współpraca przyniesie skutki. O tym, jakie, jest za wcześnie, by mówić – dodał Bach.

Stadion Wrocław powoli wypełnia się kibicami i zaprosonymi goścmi. Już o godz. 19.00 rozpocznie się Ceremonia Otwarcia.

Fot: Bartosz Mokrzycki