The World Games 2017 łączy siły z młodymi olimpijczykami
Nowe trendy

The World Games 2017 łączy siły z młodymi olimpijczykami

Już w piątek, 22 lipca, o godzinie 20:00 rozpocznie się oficjalna ceremonia otwarcia XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich Dolny Śląsk 2016.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich to igrzyska zrzeszające miłośników 15 dyscyplin sportowych: boksu, golfa, hokeja, jeździectwa, wioślarstwa, kajakarstwa, kolarstwa, lekkiej atletyki, pięcioboju nowoczesnego, piłki nożnej, siatkowej i ręcznej, a także podnoszenia ciężarów, rugby i strzelectwa.

W tym roku po raz pierwszy do programu włączono również 8 sportów nieolimpijskich, które pojawią się także podczas The World Games 2017. Przez kolejne dni na 400 młodych zawodników czekać będzie duża dawka sportowych emocji i rywalizacji, wszystko jednak zgodnie z treścią corocznego ślubowania: z poszanowaniem „zasad szlachetnej rywalizacji” i „w duchu walki dla zaszczytu swojego województwa i chwały sportu”.

Pierwszy dzień Igrzysk, gdy chodzi o dyscypliny World Games, rozpoczną zawody w przeciąganiu liny oraz biegu na orientację. Uczestnikom będzie można kibicować w okolicy Pergoli i Parku Szczytnickiego. Tego dnia odbędzie się również pierwsza z dwóch rozgrywek w snookera.

W sobotę zawodnicy przeniosą się do Banda Club przy ul. Powstańców Śląskich, gdzie zmierzą się w bilardzie i bowlingu. W tym czasie młodzi wojownicy dadzą popis umiejętności w japońskiej „sztuce łagodności” – ju-jitsu.

Kolejnego dnia życiowy test sprawności zaliczą zawodnicy podczas wspinaczki sportowej, natomiast na terenie kompleksu sportowego Uniwersytetu Wrocławskiego do walki o zwycięstwo staną unihokeiści.

Ceremonię otwarcia Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich uświetnią występy artystów, min. skrzypaczki Alexy, gimnastyka – performera Cyra Wheela i grupy akrobatycznej Handvoltige. Oprócz zapierających dech w piersiach akrobacji widzowie będą mieli okazję zobaczyć specjalny Przedpremierowy Pokaz Fontanny Multimedialnej przy Hali Stulecia inspirowany rywalizacją sportową oraz dyscyplinami The World Games 2017.

Obchody inauguracji XXII OOM rozpoczną się o godzinie 20:00 przy Pergoli.