Szwedzi ze złotem!
Sporty z piłkami

Już wiemy dlaczego bilety na finałowe spotkanie unihokeja wyprzedały się na długo przed Igrzyskami. Gonitwa od bramki do bramki i kolejne zdobycze bramkowe to efekt wysokiego poziomu i tempa jakie narzuciły obie drużyny od początku spotkania. Szwedzi pokonali Szwajcarów 7:5.

Pierwszą bramkę strzelili Szwedzi w 3 minucie gry. Szwajcarzy odpowiedzieli 40 sekund później dokładając w pierwszej tercji jeszcze jedno trafienie.

W drugiej części spotkania szwajcarzy powiększyli swoje prowadzenie o kolejne dwie bramki, ale nie osłabiło to atrakcyjności meczu. W ciągu kolejnych 7 minut Skandynawowie wyprowadzili wynik ze stanu 4-1 na 5-5, jasne było więc, że zadecyduje trzecia tercja.

Szwedzi nie zamierzali czekać do końca spotkania, aby wyjść na prowadzenie. Szwajcarzy popełniając coraz więcej błędów narażali się na kontrataki rywala. W jednej z takich akcji Kim Nilsson w dość niespodziewany sposób uderzył na bramkę rywala, poruszając publiczność zgromadzoną na WKK Arena. Ten piękny strzał dał Szwedom zwycięstwo, choć nie było to ostatnie trafienie dnia. Tuż przed końcem na pustą bramkę uderzył Larsson.

W meczu o trzecie miejsce Finlandia pokonała 2:0 Czechów. Oba zespoły nastawiały się na walkę o najwyższe laury. Szczególnie dla mistrzów świata Finów, było to spotkanie na otarcie łez.

Nie tylko emocje sportowe towarzyszyły całemu turniejowi unihokeja. Poza świetną organizacją i doskonale przygotowanym obiektem goście docenili wkład w końcowy sukces wolontariuszy. Byli oni zawsze uśmiechnięci, uprzejmi i tworzyli całą atmosferę, za którą wszyscy goście i zawodnicy serdecznie dziękowali.