Sumo dla młodziczek i młodzików
Sztuki walki

Sumo dla młodziczek i młodzików

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w SumoMłodzi adepci sumo, szykujcie się!

W sobotę, 19. września, 12 – 14 latkowie z województwa opolskiego, dolnośląskiego, małopolskiego i śląskiego będą mieli okazję zmierzyć się podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw w Sumo!

Do Skarbimierza, na pograniczu województw dolnośląskiego i opolskiego, zjadą młodzi zawodnicy sumo (z tzw. Strefy B) aby rywalizować o kwalifikacje do Mistrzostw Polski.

Rywalizacja będzie się rozgrywać w dziesięciu kategoriach wagowych zarówno wśród młodzików jak i młodziczek. Więcej informacji na temat dyscypliny jaką jest sumo przeczytasz tutaj.

Organizatorem zawodów jest Polski Związek Sumo, Akademia Sztuk Walki IKS „Sakura” oraz Urząd Gminy Skarbimierz. Więcej informacji na stronie internetowej Akademii Sztuk Walki „Sakura”.

Następne zawody, tym razem dla województw: podkarpackiego, lubelskiego, łódzkiego i świętokrzyskiego (strefa C) odbędą się 3. października w Ropczycach. Ostatnia rywalizacja w ramach Międzywojewódzkich Mistrzostw w Sumo – dla strefy D (woj. podlaskie, warmińsko-mazurskie, kujawsko-pomorskie i mazowieckie) będzie rozgrywana 17. października w Łomży.

Przypominamy, że sumo jest jedną z dyscyplin The World Games, które w 2017 roku będą się odbywać we Wrocławiu. Kto wie, może młodzi zawodnicy właśnie podczas najbliższych Światowych Igrzysk Sportowych mile zaskoczą nas swoim talentem.