Sporty wodne na Starej Odrze
Nowe trendy

Sporty wodne na Starej Odrze

Jak spisali się faworyci, jak startowali Polacy, czy mieliśmy niespodzianki?

SKOKI:

Kamil Borysewicz, reprezentant Polski skokach na nartach wodnych, w swoim najlepszym skoku środowych eliminacji osiągnął rezultat 54,1 m. Z tym wynikiem zajął 11. miejsce w eliminacjach skoków mężczyzn i nie uzyskał przepustki do czwartkowych finałów. Długości pozostałych dwóch skoków Kamila to 49,1 i 49 m.

WAKEBOARD:

Zaskoczeniem okazał się brak awansu do finału Qiu Han, mistrzyni wakeboardu kobiet podczas The World Games 2013. Reprezentanta Chin nie wykorzystała szansy w LSQ (Last Chance Qualifiers), w przeciwieństwie do Nicoli Butler i Alice Virag. Obie zawodniczki przedostały się do wielkiego finału dzięki dobrym próbom podczas LSQ. Włoszka Virag jest jedną z faworytek do medalu.

WATER SKI SLALOM:

Wśród mężczyzn tytułu mistrza TWG sprzed czterech lat nie zdołał obronić Thomas Degasperi. Włoch w wielkim finale zajął trzecie miejsce. Musiał uznać wyższość Steve’a Neveu z Kanady i nowego mistrza TWG, Adama Sedlmajera z Czech.

WATER SKI TRICK:

Tytułu mistrza TWG nie zdołał obronić Aliaksei Zharnasek, do którego należy rekord świata w trikach.

W konkurencji kobiet nie zawiodły faworytki. Wygrała Natallia Berdnikava z Białorusi, przed Clementine Luciene, która broniła tytułu z Cali z 2013 roku. Na najniższym stopniu podium stanęła reprezentantka Niemiec, Giannina Bonnemann.