Sportowy komentarz prosto do ucha!
TWG 2017

Sportowy komentarz prosto do ucha!

Nie znasz dokładnych przepisów plażowego szczypiorniaka? Nie rozumiesz zasad punktacji ju-jitsu? Weź na lipcowe zawody The World Games smartfona i słuchawki, a wszystkiego dowiesz się na żywo.

 

Fundacja „Katarynka”, zajmująca się audiodeskrypcją (specjalnym komentarzem zawodów sportowych przeznaczonym dla osób niedowidzących i niewidomych) wyśle na tę imprezę wyszkolonych sprawozdawców, których relacje będzie można usłyszeć w radiu.

Audiodeskrypcja jest przewidziana dla zdecydowanej większości dyscyplin. Informacje na temat jej dostępności będą publikowane m.in. w programach zawodów.

– Taki komentarz ma swoją specyfikę, bowiem obejmuje także opisywanie zdarzeń, które osoby normalnie widzące mogą uznać za oczywiste, na przykład że ktoś występuje w czerwonej koszulce – wyjaśnia Mariusz Trzeciakiewicz, prezes fundacji „Katarynka”. – Nie oznacza to jednak, że nie jest przydatny dla osób normalnie widzących. Na The World Games będzie wiele konkurencji, które są dla naszych kibiców nowe. A to będzie fachowy komentarz, obejmujący także objaśnianie przepisów. Nie każdy musi wszystko wiedzieć o futbolu amerykańskim – dodaje Mariusz Trzeciakiewicz.