Silesia Cup – największy polski turniej lacrosse już w najbliższy weekend
Sporty z piłkami

Silesia Cup – największy polski turniej lacrosse już w najbliższy weekend

 

Już po raz ósmy na wrocławskich Polach Marsowych rozgoszczą się zawodniczki i zawodnicy lacrosse podczas Międzynarodowego Turnieju Silesia Cup.

Tym razem w imprezie weźmie udział 8 zespołów męskich i 5 damskich, w sumie 250 sportowców! W Stolicy Dolnego Śląska zjawią się goście między innymi z Łotwy, Holandii, Czech, Niemiec i Słowacji.

Drużyny będą rywalizować o puchar ufundowany przed pierwszą edycją imprezy przez ówczesnego Prezesa Europejskiej Federacji Lacrosse Petera Mundy’ego. Na razie trofeum jest w posiadaniu obecnych Mistrzów Polski i triumfatorów ubiegłorocznego turnieju – Kosynierów Wrocław. Kto zdobędzie je tym razem?

Na pewno mocnymi przeciwnikami będą dla nas zawodnicy z Łotwy, przeciwko nim zawsze gra się bardzo trudno – mówi koordynator turnieju Piotr Węgrzyk, obrońca Kosynierów. Ekipa z holenderskiego Rotterdamu też pewnie pokaże się z dobrej strony, są naprawdę dobrzy technicznie. Goście z Czech to dla nas niewiadoma – przeciwko temu zespołowi jeszcze nie graliśmy, a nasi południowi sąsiedzi umieją posługiwać się kijami. Kosynierzy tanio skóry nie sprzedadzą, a rywalizacja powinna być bardzo emocjonująca! – dodaje Węgrzyk.

Wśród dziewcząt wystąpią m.in. wrocławskie Kosynierki, spośród których wywodzi się znaczna część „dorosłej” reprezentacji Polski – tej samej, która wystąpi podczas tegorocznych The World Games 2017 we Wrocławiu – lacrosse jest bowiem jedną z dyscyplin Igrzysk Sportów Nieolimpijskich.

Turniej Silesia Cup to jedna z wielu imprez sportowych, odbywających się w ten sam weekend w kompleksie Stadionu Olimpijskiego. W sobotę o 9:00 na płycie głównej Stadionu odbędzie się uroczyste otwarcie Wrocławskiej Olimpiady Młodzieży, tego samego dnia o 18:00 na Polach Marsowych ekipa Rugby Wrocław zmierzy się w meczu sparingowym z angielskim Fylde RFC, dzień później o 14:00 na Stadionie Olimpijskim Panthers Wrocław rozegrają mecz z Husarią Szczecin. Dodatkowo, zarówno w sobotę, jak i niedzielę, część Pól Marsowych na swoje zgrupowanie wykorzysta reprezentacja Polski w ultimate.

Dla kibiców wstęp na Międzynarodowy Turniej Lacrosse Silesia Cup 2017 jest całkowicie darmowy. W sobotę pierwszy mecz rozpocznie się o 10:15, rywalizacja zakończy się spotkaniem o 17:00. W niedzielę zawody startują o 10:00, a pierwszy gwizdek zabrzmi o 15:00. Szczegółowy plan dostępny jest na stronie: https://www.facebook.com/Silesia.Cup/.

źródło: Kosynierzy Wrocław