Rosyjska para Mistrzami Europy w Tańcach Standardowych.
Artystyczne i taneczne

Rosyjska para Mistrzami Europy w Tańcach Standardowych.

Faworyci potwierdzili dominację na europejskich i światowych parkietach. W wypełnionej kibicami Hali Stulecia nie zostawili swoim rywalom wątpliwości, kto był tego wieczoru najlepszy. 

Rosyjska para – Dimitrij Żarkow i Olga Kulikowa to aktualni mistrzowie świata i liderzy światowego rankingu. Za każdy turniejowy, taniec – walc wiedeński, angielski, tango, fokstrota i quickstepa otrzymali od sędziów najwyższe noty. W ścisłym finale, w którym wystąpiło 6 par, pokonali m.in. drugich Litwinów Evaldasa Sodeikę i Ievę Zukauskaite. Na najniższym stopniu podium stanęła inna litewska para Vaidotas Lacitis – Veronika Golodnewa.

Najlepsza polska para Giuseppe Longarini – Katarzyna Kapral dotarła do półfinału. Ostatecznie zajęła 11 miejsce. Druga polska para Michał Zacharewicz – Katarzyna Czyżyk zajęła 18 miejsce wśród 59 startujących.

Zawody były najważniejszym w tym roku tanecznym wydarzeniem w Polsce a jednocześnie imprezą testową przed przyszłorocznymi Igrzyskami Sportów Nieolimpijskich The World Games 2017. W lipcu przyszłego roku we Wrocławiu zobaczymy najlepsze pary świata w tańcach standardowych, ale także w latynoamerykańskich, salsie i rock’n’rollu akrobatycznym. W tej ostatniej dyscyplinie sportu trzykrotnymi mistrzami świata i zdobywcami złotego medalu na The World Games w 2009 roku jest polska para Anna Miadzielec i Jacek Tarczyło.