Rolkoteka i otwarcie toru wrotkarskiego w Parku Tysiąclecia
Nowe trendy

Rolkoteka i otwarcie toru wrotkarskiego w Parku Tysiąclecia

W sobotę otwarcie toru wrotkarskiego z udziałem mistrza olimpijskiego, prezydenta i wrocławian!

Pokaz jazdy szybkiej w wykonaniu Zbigniewa Bródki, warsztaty dla dzieci i dorosłych, nagrody, a na koniec, po zachodzie słońca, rolkoteka -dyskoteka przy muzyce serwowanej przez didżeja – takie m.in. atrakcje czekają na wszystkich chętnych w sobotę, 1 lipca, przy okazji otwarcia toru wrotkarskiego w Parku Tysiąclecia z udziałem prezydenta Rafała Dutkiewicza.

 

Przypomnijmy, że budowa toru wrotkarskiego w Parku Tysiąclecia to jedna z miejskich inwestycji związanych z X Światowymi Igrzyskami Sportowymi The World Games Wrocław 2017. Kosztowała ponad 6 mln złotych, a jedna czwarta środków pochodziła z dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki. Dwie inne inwestycje to, rzecz jasna, renowacja Stadionu Olimpijskiego oraz rozbudowa kompleksu pływalni przy ul. Wejherowskiej. Oba te obiekty już dziś służą mieszkańcom Wrocławia, a żużlowe mecze Betardu Sparty regularnie wypełniają nowe trybuny Olimpijskiego.

Sporty wrotkarskie w ramach The World Games 2017 zagoszczą w Świdnicy (hokej na wrotkach, jazda figurowa), a także w Parku Tysiąclecia, gdzie odbędzie się rywalizacja w jeździe szybkiej (21-25 lipca) – na 200-metrowym torze, a także w jeździe ulicznej, na pętli wokół wspomnianego toru. Swój udział zapowiedzieli m.in. – uwaga! – holenderscy bracia bliźniacy Michel i Ronald Mulderowie, a więc odpowiednio złoty i brązowy medalista olimpijski z Soczi (2014) w łyżwiarstwie szybkim.

W uroczystym otwarciu toru (sobota, 1 lipca), na które zapraszamy wszystkich chętnych na godz. 15 (wjazd od ul. Żernickiej lub od ul. Rogowskiej, przy sklepie „Biedronka” na obwodnicy Nowego Dworu i dalej pod wiaduktem), weźmie m.in. udział prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. Dziesięć minut później w pokazie jazdy szybkiej na torze zobaczymy panczenistę Zbigniewa Bródkę, również mistrza olimpijskiego z Soczi, który na rolkach bardzo często trenuje.

 

Dalsze atrakcje prezentują się następująco:

Godz. 16 – warsztaty i pokazy jazdy na rolkach dla dzieci (Fundacja Zarolowani, na miejscu będzie możliwość nieodpłatnego wypożyczenia rolek)

Godz. 17 – zawody dla dzieci (Polski Związek Sportów Wrotkarskich)

Godz. 18 – prezentacja sportu, rozdanie nagród dzieciom (Zbigniew Bródka)

Godz. 18.30 – warsztaty z jazdy na rolkach dla młodzieży i dorosłych (Fundacja Zarolowani)

Godz. 19.30  – zawody dla młodzieży i dorosłych (Polski Związek Sportów Wrotkarskich)

Godz. 20.30 – rozdanie nagród na scenie dla młodzieży i dorosłych (Zbigniew Bródka)

Godz. 21 (do godz. 23/24) – ROLKOTEKA/DYSKOTEKA

 

UWAGA! W przerwach między powyższymi aktywnościami zaplanowano występy zespołu Cheerleaders Wrocław.

W czasie wydarzenia, od godz. 15, będzie można uczestniczyć w warsztatach sportów z programu The World Games 2017 (m.in. ergometry, sumo, unihokej, przeciąganie liny i futbol amerykański z udziałem zawodników Panthers Wrocław). Pojawią się także foodtrucki oraz maskotki Jaś i Małgosia, a zmęczeni wypoczną w strefie chillout. Na miejscu będzie można też kupić bilety na rywalizację w konkurencjach wrotkarskich oraz na Ceremonię Otwarcia Igrzysk na Stadionie Wrocław (20 lipca, czwartek, godz. 19).

Wrocławski Komitet Organizacyjny X Światowych Igrzysk Sportowych The World Games 2017 zaprasza wszystkich chętnych!

Bilety na konkurencje wrotkarskie

Bilety na wyścigi na torze są dostępne już od 2,50 zł, a karnety od 25 zł – do nabycia za pośrednictwem serwisu eBilet.pl, a także w punktach sprzedaży na terenie całego kraju (pełna lista na www.ebilet.pl). Uczniowie, studenci, rodziny wielodzietne i emeryci mogą liczyć na bilety zniżkowe.

Sporty wrotkarskie w ramach TWG 2017 zaprezentują się we Wrocławiu w dniach 21-25 lipca
JAZDA SZYBKA NA ROLKACH – TOR SZYBKI
21 lipca 9:00-11:00, 16:30-17:45
22 lipca 9:00-12:45, 18.30-20:00
23 lipca 9:00-11:45, 16:30-18:50
JAZDA SZYBKA NA ROLKACH – TOR ULICZNY
24 lipca 9:00-12:30, 16:30-19:00
25 lipca 8:00-14:00

O sportach wrotkarskich  podczas TWG 2017

Trzy różne, całkowicie niezależne, dyscypliny wchodzą w skład wrotkarstwa, które jest jednym ze sportów określanych jako nowe trendy. Wrotkarstwo na igrzyskach to hokej na wrotkach, wrotkarstwo szybkie i jazda figurowa. Wzorem starszego brata hokej na wrotkach wymaga, aby wrotki były jednośladowe. Jazda figurowa na wrotkach różni się od jazdy figurowej na łyżwach tylko i wyłącznie tym, że wrotki mają dwa rzędy kółek. Wrotkarstwo szybkie to z kolei niezwykle widowiskowa dyscyplina, w której jak sama nazwa wskazuje najistotniejsza jest szybkość. Dystanse, które będą rozgrywane zaczynają się od 100 m, a kończą na 20 km. Formuła rozgrywania wyścigów jest niezwykle ciekawa dla widzów. Podczas zawodów jazdy szybkiej nie sposób się nudzić. Sporty wrotkarskie będziemy podziwiać w Świdnicy i Wrocławiu.