#RoadtoOhio… przez Wenecję
Nowe trendy

#RoadtoOhio… przez Wenecję

Po zdobyciu przez drużynę GSH złotego medalu na Mistrzostwach Polski mężczyzn w ultimate zespół z Wrocławia zanotował na swoim koncie kolejny sukces.

Podczas minionego weekendu odbyły się kwalifikacje regionalne do Finału Klubowych Mistrzostw Europy „EUCF” w Caorle koło Wenecji we Włoszech (29.09. – 01.10.2017). Impreza jest dla latających dysków tym, czym dla piłki nożnej Liga Mistrzów. Na turniej zakwalifikowało się łącznie 48 drużyn, w tym 24 drużyny męskie.

Turniej kwalifikacyjny odbył się w Wiedniu w dniach 25-27.08.2017. W kategorii mężczyzn wystartowało 12 zespołów z Austrii (lider regionu), Czech, Słowacji, Węgier, Słowenii, Ukrainy i z Polski: KS Mojra z Warszawy i KS AZS AWF Wrocław (Girls Stay Home).

W kategorii kobiet wystartowało 8 zespołów w tym dwie drużyny z Polski (Troubles Warszawa i Whatever).

Wrocławska drużyna rozegrała świetne zawody ostatecznie zajmując 2. miejsce, a 4 najlepsze drużyny awansowały na turniej finałowy we Włoszech. W finale GSH przegrało z austriackim zespołem Forward Wiedeń.

Awans uzyskała także drużyna kobiet Troubles z Warszawy oraz Czeska drużyna „3SB” z udziałem reprezentantki Polski na minionych The World Games oraz zawodniczki KS AZS AWF Wrocław (Flowers) – Pauliny Dul.

 

Jest to wyjątkowo udany sezon dla Girls Stay Home. Po wywalczeniu tytułu mistrza Polski premiowanego awansem do przyszłorocznych Klubowych Mistrzostw Świata w USA przyszedł awans do wspomnianych EUCF we Włoszech. Wydarzenie to jest historycznym wydarzeniem dla wrocławskiej drużyny.

Wyczyn ten pokazuje, że polskie środowisko ultimate skorzystało sportowo na szansie jaką dały igrzyska The World Games we Wrocławiu. Mamy nadzieję że dyscyplina skorzystała także na promocji oraz że bardziej rozpoznawalne staną się także polskie drużyny, które zyskają lokalne wsparcie na dalszy rozwój.

Zawodnicy GSH rozpoczęli – mającą na celu promocję drużyny i próbę pozyskania wsparcia na wyjazd do USA – akcję #RoadtoOHIO. Okazało się, że na drodze wrocławskiej drużyny pojawiła się także Wenecja.