Przewodnik po karate
Sztuki walki

Przewodnik po karate

Wrocławski Komitet Organizacyjny The World Games 2017, Wrocławski Klub Sportów Azjatyckich „Budokan” oraz Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli  przedstawiają: Przewodnik po dyscyplinach 10. Światowych Igrzysk Sportowych!

Magdalena Nowakowska

Tym razem nauczyciele wychowania fizycznego mieli okazję poznać dyscyplinę karate WKF przedstawioną przez Wrocławski Klub Sportów Azjatyckich „Budokan”. Spotkanie poprowadzili w relacji trenersko – zawodniczej Magdalena Nowakowska oraz Piotr Babicz. Magdalena Nowakowska jest medalistką Mistrzostw Polski i Europy. Ma 7-letnią  praktykę w prowadzeniu zajęć  karate dla  dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, na co dzień pracuje jako instruktor w Klubie.  Jest członkinią kadry narodowej. Piotr Babicz z kolei jest trenerem klasy mistrzowskiej, trenerem kadry narodowej oraz byłym zawodnikiem – medalistą Europy i Świata.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Klub „Budokan” powstał w 1979 roku, a w chwili obecnej zrzesza w swoich szeregach 450 karateków skupionych w kilkunastu sekcjach.  Treningi w klubie prowadzone są we wszystkich grupach wiekowych: dzieci, kadeci, juniorzy i seniorzy. Ponadto klub prowadzi wszechstronną działalność szkoleniową.  W swoich szeregach posiada medalistów mistrzostw Polski, Europy i Świata.

Spotkanie odbyło w środę 1 marca w godzinach 12:00-14:15, przy ulicy Swobodnej 73 (sala nr 1).

Kontakt:

Joanna Wolfart- Piech (doradca metodyczny)
j.piech@wcdn.wroc.pl

Urszula Białek
u.bialek@wcdn.wroc.pl

W programie spotkania znalazło się m.in. przedstawienie historii dyscypliny, opis konkurencji jak i ćwiczenia praktyczne związane z wykorzystaniem karate na lekcji wychowania fizycznego.