Przełamanie Brytyjczyków
Sporty siłowe

Przełamanie Brytyjczyków

Aż do finału w kategorii 640 kg reprezentacja Szwajcarii była niepokonana. Silniejsi w walce ostatecznej okazali się Brytyjczycy, którzy swoje zwycięstwo zadedykowali zmarłemu koledze.

Przed kilkoma dniami zmarł kolega, który przez wiele lat z nami trenował. Chcielibyśmy zadedykować mu to zwycięstwo – mówili zwycięzcy ze łzami w oczach, tuż po zakończeniu finału. – To zwycięstwo jest dla nas dlatego szczególnie ważne.

Tak jak w kategorii do 700 kg Szwajcarzy dominowali przez całe zawody. Głośny doping zagorzałych kibiców od wczoraj dodawał im sił. Jednak w finale po pierwszej wygranej walce role nagle się odwróciły. Brytyjczycy stali się stroną atakującą i po wyrównaniu, wygrali trzecią decydującą walkę. Po tym wpadli sobie w objęcia. Na podium zostali oblani szampanem. Brąz trafił do Niemców, którzy pokonali Szwedów.

Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji imprezy. Dzięki wolontariuszom, o których nikt nie pamięta, to impreza odbyła się z takim powodzeniem. – powiedział Prezes Polskiego Związku Przeciągania Liny – Dariusz Bajkowski.