Przedostatni dzień zmagań bilardowych The World Games Wrocław 2017.
Sporty precyzyjne

Przedostatni dzień zmagań bilardowych The World Games Wrocław 2017.

Obfitował w niesamowite pojedynki  i zaskakujące zwroty akcji.

Hala wielofunkcyjna Wrocławskiego Centrum Kongresowego zaczęła zapełniać się kibicami na długo przed godziną 10:00. A wszystko to za sprawą Brytyjczyka Ali Catera grającego dzisiaj z Chińczykiem Si Xu w półfinale snookera. Zawodnicy nie zawiedli oczekiwań miłośników tej odmiany bilarda i stoczyli prawdziwy bój. Zwycięzca może być jednak tylko jeden i w dniu dzisiejszym był nim Carter, który zakończył spotkanie wynikiem 3:0.

Sympatycy pool 9-bil kobiet również nie mogli narzekań na brak wrażeń. Obejrzeli bowiem wspaniały pojedynek Koreanki Gayoung Kim z drugą w światowym rankingu Chinką Yu Han. Obie zawodniczki pokazały wszystkim na co je stać, a do finału awansowała Chinka, wygrywając 9:8.

Drugą sesję rozpoczęło spotkanie pochodzącego z Iranu Soheil Vahedim z Brytyjczykiem Kyrenem Wilsonem, którzy walczyli o finał snookera. Mimo silnego oporu Irańczyk nie był w stanie sprostać wymaganiom Wilsona, który w swoim stylu zwyciężył 3:0.

Ogromu wrażeń dostarczyli również zawodnicy specjalizujący się w karambolu. W półfinale zagrali ze sobą Włoch Marco Zanetti i Holender Dick Jaspers. Po ponad dwugodzinnej walce lepszym z nich okazał się Zanetti i zakończył spotkanie 40:36.

Równo o 16:00 rozpoczęły się pojedynki o brązowe medale we wszystkich odmianach bilarda. W karambolu stanęli na przeciwko siebie pochodzący z Egiptu Sameh Sidhom i Holender Dick Jaspers. W snookerze, o medal powalczą Chińczyk Si Xu z Irańczykiem Soheilem Vahedim. Pool 9-bil mężczyzn to spotkani między Japończykiem Nayoukim Ol, a pochodzącym z Chińskiego Tajpej Pin-Yi Ko. O brązowy medal w pool 9-bil kobiet zagrają Chinka Yo Han i Filipinka Chezka Centeno.

Jutrzejszy dzień zapowiada się niezwykle emocjonująco. Już z samego rana o 10:00, specjalnie dla wielbicieli snookera, o złoto zagrają dwaj Brytyjczycy Ali Carter i Kyren Wilson. W drugiej sesji, o zwycięstwo w karambolu powalczą Włoch Marco Zanetti z Hiszpanem Danielem Sanchezem. A rozgrywki bilardowe zakończy finał pool 9-bil kobiet, rozegrany między Koreanką Gayoung Kim, a pochodzącą z Chin Siming Chen.

Spotkanie ze sportami bilardowymi na The World Games Wrocław 2017 zakończą ceremonie medalowe.