Unihokej

O unihokeju

Unihokej

Wymyślony w USA w połowie lat 50. XX wieku, szybko zdobył popularność na całym świecie, a we Wrocławiu po raz pierwszy pojawi się jako dyscyplina The World Games. Unihokej swój sukces zawdzięcza połączeniu prostych zasad, łatwości trenowania oraz rozwijaniu umiejętności współpracy zespołowej. Zarówno w wydaniu profesjonalnym jak i amatorskim mecze są dostarczają wielu pozytywnych emocji zarówno graczom, jak i widowni.

Unihokej jest sportem drużynowym. Drużyna składa się z pięciu zawodników grających w polu oraz bramkarza, którego zadaniem jest zatrzymanie piłki zmierzającej do bramki. Pole do gry to prostokąt 40 × 20 metrów otoczony przez bandy o wysokości 50 centymetrów, zaokrąglające się przy rogach boiska. Zawodnik może kontrolować piłeczkę jedynie blendą, czyli zakończeniem kija i nie może używać rąk, ramion ani głowy. Jedynie raz może użyć innych części ciała (przed kolejnym dotknięciem piłki ciałem, musi najpierw posłużyć się blendą). Taki przywilej może wykorzystać odbierając wysoką piłkę na klatkę piersiową (lecz nie może wtedy odrywać obu stóp od ziemi), lub przyjmując ją stopą podczas podania od zawodnika ze swojej drużyny. Nie może jednak używać nogi do strzału na bramkę lub podania. Czas gry wynosi 3×20 minut efektywnego czasu.

Zawody odbędą się we WKK Sport Center przy ul. Czajczej.