Plażowa piłka ręczna

O plażowej piłce ręcznej

Plażowa piłka ręcznaWariacja bardzo popularnej w Polsce piłki ręcznej. Różnicą pomiędzy wersją tradycyjną, a tą rozgrywaną na World Games jest piaszczyste podłoże. Boisko do beach handball to prostokąt o wymiarach 27×12 metrów (czyli dużo mniejszy niż w tradycyjnej piłce ręcznej). Drużyny liczą po czterech zawodników na boisku i czterech rezerwowych. Oprócz standardowych punktów, gdy piłka wpadnie do bramki, przyznawane są także dodatkowe za spektakularne i efektowne strzelenie bramki. W plażowej piłce ręcznej nie ma remisów. Mecz zawsze musi wyłonić zwycięzcę, a w przypadku takiej samej liczby bramek obowiązuje zasada złotego gola. Co ciekawe nie jest ona stosowana na koniec meczu, a w połowie, gdy wynik jest remisowy, a jeśli każdy z zespołów wygra po jednej połowie, wtedy dochodzi do rzutów karnych.