Poznaliśmy półfinalistów w sportach bilardowych
Sporty precyzyjne

Poznaliśmy półfinalistów w sportach bilardowych

W piątek 28 lipca sala wielofunkcyjna we Wrocławskim Centrum Kongresowym już z początkiem rozgrywek była wypełniona kibicami reprezentantów Polski. Nasi sportowcy swoje pojedynki rozgrywali w czasie dwóch sesji, o godzinie 10 oraz 12:30. Atmosfera była gorąca, a wokół stołów głośno, lecz ze smakiem.

Niestety, nie był to szczęśliwy dzień dla naszej reprezentacji. Pierwszy pojedynek rozgrywała Oliwia Czupryńska, która mimo wsparcia z trybun przegrała w pool 9-bil z Chinką Yu Han 4:9. O godz. 12.30 rozgrywkę zaczęli dwaj Polacy Kacper Filipiak walczący ze snookerzystą Xu Si oraz Mieszko Fortuński. Ten drugi, rywalizujący w pool 9-bil zmierzył się z Filipińczykiem Carlo Biado. Niestety, oba pojedynki zakończyły się porażką naszych zawodników: 9:11 w pool 9-bil i 2:3 w snookera.

Piątkowe starcia wyłoniły połfinalistów, którzy będą walczyć o wejście do finału już w sobotę 29 lipca. W tym gronie uplasowali się między innymi Allister Carter, Soheil Vahedi i Sameh Sidhom.

Choć nie będziemy już mogli ujrzeć Polaków w ostatnich dniach turnieju bilardowego, to nadchodzące starcia przyniosą wiele emocji i będą zajmującym widowiskiem nie tylko dla doświadczonych fanów, ale także nowych widzów sportu bilardowego.