Poznaliśmy finalistki w Lacrosse
Sporty z piłkami

Mecze półfinałowe rywalizacji kobiet w lacrosse podczas The World Games 2017 przebiegały pod dyktando faworytów. Podobnie, jak w finale Mistrzostw Świata w Anglii kilkanaście dni temu, w ostatnim meczu we Wrocławiu zmierzą się USA i Kanada.

Mistrzynie Świata ze Stanów Zjednoczonych pokonały w półfinale Wielką Brytanię aż 18:5. Amerykanki konsekwentnie, od początku meczu budowały swoją przewagę na boisku i nie wahały się celnie kończyć akcji podbramkowych. Już po niecałych czterech minutach prowadziły przewagą dwóch punktów. Wyspiarki nie potrafiły znaleźć odpowiedzi na szybko przeprowadzane akcje USA i w przerwie na tablicy wyników było już 9:3. Drugą część spotkania Amerykanki rozpoczęły jeszcze mocniej, strzelając cztery gole z rzędu. Brytyjki do końca spotkania nie wypracowały sposobu na nawiązanie równej walki i pozostaje im rywalizacja o brązowy medal.

To dla nas zawsze przyjemność wyjść na boisko i grać, niezależnie od wyniku. To sport, który kochamy! Nieistotne, z kim spotkamy się w finale – oba teamy, Kanada i Australia to solidne zespoły, musimy być gotowe na każdą drużynę – mówiła po meczu Kelly Rabil, zawodniczka USA.

W drugim ze spotkań, Kanadyjki również nie pozostawiły złudzeń Australijkom. Choć panie z Antypodów broniły się dzielnie i próbowały walkę z wicemistrzyniami globu, zawodniczki z kraju klonowego liścia znacznie sprawniej przedzierały się pod bramkę Australii. Do przerwy, Kanada prowadziła 7:3. Po przerwie zawodniczki z Ameryki Północnej mocno zaatakowały i aż czterokrotnie pokonały bramkarkę z Antypodów – bez odpowiedzi ze strony Australii. Choć później w ciągu ośmiu minut panie z południowej półkuli punktowały trzy razy z rzędu, Kanadyjki nie zwalniały. Widzowie na Stadionie Oławka mogli podziwiać pod koniec meczu kolejne gole, a ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 14:8.

Ostatni dzień rywalizacji w lacrosse kobiet rozpocznie się meczem o 5. miejsce między Polską i Japonią. Początek o godz. 9.00. Walka o brąz między Australią i Wielką Brytanią ruszy o godz. 11.30, a finał o 14.00.