Powodzenia na The World Games
TWG 2017

Powodzenia na The World Games

W niedzielę, 2 lipca, wrocławianie pokolorowali flagi ze szkicami napisów „POWODZENIA” we wszystkich językach krajów biorących udział w igrzyskach! Dodatkowo wszyscy chętni mogli dopisać słowa wsparcia i pozdrowienia dla sportowców, którzy już wkrótce powalczą o medale igrzysk The World Games 2017!

Te same bannery zostaną później rozwieszone na Stadionie Wrocław w miejscach, w których sportowcy będą czekać na swoją kolej przemarszu w uroczystej paradzie reprezentacji narodowych. Podczas niedzielnej akcji nie zabrakło również konkursów, w których do wygrania były bilety na Ceremonię Otwarcia TWG 2017!

W programie Ceremonii jest defilada sportowców ze 112 krajów świata. Przypomnijmy, do stolicy Dolnego Śląska przyjedzie blisko 3500 zawodników, a rywalizacja prowadzona będzie w 31 sportach. Warto dodać, że Biało-Czerwoni stanowią najliczniejszą grupę. Blisko 300 zawodników z orzełkiem na piersi, będzie walczyć o najważniejsze trofea. Kolejne najliczniejsze reprezentacje wystawiają Francuzi, Włosi, Niemcy, Rosjanie i Amerykanie.

20 lipca wrocławianie zgotują gorące powitanie wszystkim uczestnikom igrzysk

Sportowe wydarzenie roku w naszym kraju otworzy imponujące multimedialne widowisko z udziałem 400 znakomitych polskich artystów. Gwiazdy muzyki, wybitni kompozytorzy oraz najlepsi tancerze szykują wyjątkowy spektakl. Ceremonia Otwarcia Igrzysk rozpocznie się 20 lipca o godz. 19.00 na Stadionie Wrocław i będzie transmitowana do wielu krajów świata. W Polsce zawody pokażą kanały Grupy Polsat. To będzie ponad 200 godzin transmisji z 11 dni igrzysk.

Wyjątkowa oprawa artystyczna

Na trzech scenach zbudowanych na stadionie zobaczymy i usłyszymy Kamila Bednarka, Dawida Kwiatkowskiego, Natalię Sikorę, Igora Herbuta z zespołem Lemon, BeMy oraz wielu innych. Oficjalną piosenkę TWG 2017 pt. „Run” (wersja angielska) zaśpiewa Kasia Stankiewicz z zespołem Varius Manx. Co ważne, artyści, oprócz własnych utworów, zaprezentują światowe hity, w sumie będzie ich aż 25.

Ciekawe projekty muzyczne szykują na tę okazję Radzimir Dębski oraz Steve Nash & Turntable Orchestra. Podczas Ceremonii Otwarcia Igrzysk muzyk zagra wraz z Orkiestrą Symfoniczną Narodowego Forum Muzyki hiphopową uwerturę.  Z kolei Steve Nash, mistrz świata didżejów wystąpi z zespołem złożonym z 7 didżejów – Turntable Orchestra oraz Orkiestrą Symfoniczną NFM. Stworzona przez nich kompozycja, łącząca muzykę klasyczną i turntablism, będzie tłem podczas oficjalnej prezentacji sportów z programu TWG 2017.

Motywem przewodnim imprezy będą wszechobecne krasnale. W pewnym momencie ceremonii otwarcia wszyscy widzowie staną się krasnalami, gdyż założą na siebie różnokolorowe czapki, które będą się znajdować na trybunach.

Bilety na ceremonię otwarcia dostępne są na stronie ebilet.pl. Ceny zaczynają się już od 10 złotych za bilet normalny. Przypomnijmy, na stronie ebilet.pl kupować można także bilety na wszystkie zawody sportowe w ramach The World Games 2017.