Polki na 5. miejscu, a Polacy na 7. Złote medale dla Brazylii.
Sporty z piłkami

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej plażowej pań zajęła 5. miejsce w rywalizacji 10. Światowych Igrzysk Sportowych, a Polacy, męską rywalizację zakończyli na 7. pozycji. Złote medale wywalczyły zespoły Brazylii.

Polki w meczu o 5. lokatę, pokonały Australię 2:0, a Polacy w spotkaniu o 7. miejsce zwyciężyli Egipt 2:0.

Reprezentacja „Canarinhos” zarówno w rywalizacji kobiet, jak i mężczyzn, dokonała spektakularnego wyniku – obroniła tytuł z poprzednich TWG w obu kategoriach. Choć Brazylijczycy byli już przed turniejem wymieniani w gronie głównych faworytów, to jednak ich osiągnięcie  musi budzić szacunek. Na ich drodze bowiem stawali aktualni mistrzowie świata, a więc Hiszpanki i Chorwaci. Mimo to, podczas igrzysk we Wrocławiu Brazylia potwierdziła swoją dominację w tej dyscyplinie.

Rywalizacja kobiet była mniej zacięta, niż się spodziewano. Wielki finał, który był wewnętrzną sprawą południowoamerykańską, zakończył się porażką Argentyny 0:2. W pierwszym secie dominacja Brazylijek nie podlegała dyskusji – wygrały bowiem tę partię aż 22:10. Pomimo tego Argentynki nie zamierzały się poddać i w drugim secie dzielnie stawiały opór bardziej utytułowanemu rywalowi. Na niespełna trzy minuty przed końcem, na tablicy wyników widniał remis 12:12. W końcówce górę wzięło doświadczenie, i to Brazylia zwyciężyła 15:12 i w całym meczu 2:0. Dla Argentyny srebrny medal i tak należy traktować w kategorii sukcesu – przed imprezą nikt bowiem na nie nie stawiał.

W starciu mężczyzn było o wiele ciekawiej. Mistrzowie świata – Chorwaci, podstawili w pierwszym secie rywali pod ścianą wygrywając go 28:22. Nie mniej zażarta walka trwała w drugiej odsłonie, gdzie jednak odrobinę lepsi okazali się Brazylijczycy (24:18) i o losach złotego medalu miały zadecydować shoot-outy. Te lepiej wykonywali „Canarinhos” (9:8) i dzięki temu dołączyli do swoich koleżanek, które cieszyły się z medalu najcenniejszego kruszczu chwilę przed nimi.

Podium w rywalizacji kobiet uzupełniła Hiszpania po pokonaniu Norwegii 2:1 oraz Katar, który także po shoot-outach pozbawił miejsca na podium Węgrów.