Oficjalne: Nowy  Rekord Guinnessa w grze w squasha!
Sporty z piłkami

Oficjalne: Nowy Rekord Guinnessa w grze w squasha!

PFS Squash GuinnessW niedzielę, 14 czerwca, szczecinianin Piotr Misiło pobił rekord Guinnessa rozgrywając 100 squashowych sparingów – jeden po drugim. Dokonał tego w nieco ponad 17 godzin. Poprzedni rekord należał do Brytyjczyka Davida Lloyda, który w 2011 roku rozegrał 69 spotkań. Oficjalnie, rekord został uznany we wrześniu!

Czerwcowa rywalizacja rozpoczęła się w sobotę o godzinie 21:15, a zakończyła w niedzielę o około godziny 14:15. Mecze odbywały się w specjalnie zbudowanym szklanym korcie, który rozstawiono w Szczecinie. Spotkania były rozgrywane w systemie „BEST of 5”, czyli do trzech wygranych setów.

Czuję się świetnie, choć jestem cały obolały. Tak jeszcze pewnie będzie przez kilka najbliższych dni. Najtrudniej było około godziny 3-4 nad ranem, kiedy zmęczony organizm domagał się snu, a także kiedy rozgrywałem 95 mecz. Byłem mocno zmęczony i myślałem, że nie uda się „dociągnąć” do planowanej setki – mówił po zakończeniu turnieju Pan Piotr, który od czerwca jest liderem w rankingu Polskiej Federacji Squasha w swojej kategorii wiekowej 40+ (pełny ranking tutaj).

Do bicia tego rekordu przygotowywałem się intensywnie od 1 lutego. W ciągu 130 dni odbyłem 115 treningów, które zajęły mi ponad 205 godzin. Mam nadzieję, że to wydarzenie przyczyni się do popularyzacji tej dyscypliny w Polsce. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli mi osiągnąć ten wyczyn – dodał.

Misiło zwyciężył w 85 ze 100 rozegranych spotkań, a ustanowienie rekordu zajęło mu dokładnie 17 godzin 1 minutę i 2 sekundy. W imieniu ekipy Wrocławskiego Komitetu Organizacyjnego The World Games 2017 – SERDECZNIE GRATULUJEMY!

źródło: Polska Federacja Squasha, Guiness World Records