Ju-Jitsu: Polacy Drużynowymi Mistrzami Świata
Sztuki walki

mistrzostwa świata w ju-jitsu

Od piątku do niedzieli (20-22 listopada) Reprezentacja Polski brała udział w odbywających się w Bangoku, w Tajlandii Mistrzostwach Świata w Ju-Jitsu.

W pierwszym dniu Mistrzostw Świata, w których oprócz medali do zdobycia były również kwalifikacje do The World Games 2017.

Reprezentacja Polski wróci do kraju z workiem medali!

Podczas samych pierwszych dwóch dni zawodów, Polacy zdobyli łącznie 12 krążków! Pierwszego dnia biało-czerwoni wywalczyli 3 brązowe medale (Justyna Sitko, Paweł Bańczyk, Emilia Maćkowiak), natomiast drugiego dnia zdobyli jeszcze 9 krążków – pięć z najcenniejszego, złotego kruszczu (Agnieszka Bergier Karkosz, Martyna Bierońska, Maciej Kozak, Maciej Polok, Jędrzej Loska) oraz cztery brązowe (Magdalena Giec, Tomasz Grieger, Rafał Riss oraz Tomasz Szewczak). Ostatniego dnia Mistrzostw nasi zawodnicy dołożyli jeszcze trzy dodatkowe brązowe krążki! Oprócz tego Polacy zajęli również po cztery -piąte i siódme miejsca.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za dostarczenie wspaniałych sportowych emocji!

Oficjalne wyniki z Mistrzostw Świata znajdą Państwo na oficjalnej stronie Międzynarodowego Związku Ju-Jitsu: www.jjif.info oraz stronie Polskiego Związku Ju-Jitsu na Facebooku.

Przypominamy, że już w najbliższą niedzielę, 29. listopada we wrocławskiej hali wielofunkcyjnej AWF odbędą się również Mistrzostwa Polski Juniorów w Ju-Jitsu. Kto wie, może wśród startującej młodzieży znajdzie się przyszły Mistrz Świata? Więcej informacji o MP w Ju-Jitsu już wkrótce na naszej stronie internetowej.

Przypominamy, że ju-jitsu jest jedną z 31. dyscyplin Światowych Igrzysk Sportowych The World Games 2017, które odbędą się we Wrocławiu.