Ostatnie chwile przed ceremonią otwarcia The World Games 2017
Ceremonia Otwarcia

Ostatnie chwile przed ceremonią otwarcia The World Games 2017

Od poniedziałku na Stadionie Wrocław trwają próby przed wielkim wydarzeniem, jakim będzie uroczystość otwarcia 10. Światowych Igrzysk Sportowych. Wszystko jest już gotowe, a uczestników ceremonii czekają niezapomniane wrażenia.

Trzy sceny i 400 znakomitych artystów. Tak będzie wyglądać w czwartkowy wieczór na Stadionie Wrocław. Ceremonia otwarcia będzie wielkim multimedialnym widowiskiem, w którym pojawią się elementy historii miasta, ale oczywiście także tematy związane z dyscyplinami The World Games.

Artyści niemal nie schodzą ze sceny. Są w świetnej formie i w doskonałych humorach. Wystąpią m.in. Kamil Bednarek, Dawid Kwiatkowski, Natalia Sikora czy też Igor Herbut z zespołem Lemon. Towarzyszyć im będzie Orkiestra Symfoniczna Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu. Ale to nie koniec muzycznych atrakcji. Na scenie pojawi się orkiestra symfoniczna pod batutą Radzimira Dębskiego.

Wszyscy czekają też na premierę oficjalnej piosenki TWG 2017 w języku angielskim „Run”. Wykona ją Kasia Stankiewicz z zespołem Varius Manx.

Nad całością przedsięwzięcia czuwa Krzysztof Materna. Znany polski aktor, reżyser i producent telewizyjny jest niezwykle zaangażowany w przygotowania i przebieg uroczystości.

To jest główna idea, żeby wszyscy, którzy przyjeżdżają do Wrocławia i są gośćmi Igrzysk, poczuli się jak na prawdziwych Igrzyskach. Żeby byli powitani z godnością i radością. Żeby wiedzieli, że Wrocław zgodnie ze swoją ideą jest europejskim, światowym miastem – mówi Materna.

Mamy kilkaset ton konstrukcji, która po raz pierwszy na taką skalę powstała w Polsce. W szczytowym momencie w próby zaangażowane jest ponad 1000 osób. Łącznie ze sportowcami i obsługą w  ceremonię otwarcia będzie zaangażowanych 6000 ludzi – dodaje Bartosz Bieszyński, główny producent ceremonii.

Na trybunach pojawi się ponad 25 tysięcy kibiców. Wszystkie bilety są już sprzedane.