TWG 2017

Ostatnie akordy 10. Światowych Igrzysk Sportowych

The World Games 2017 powoli dobiegają już końca. Przed nami ostatni weekend rywalizacji. Do rozdania pozostało 41 kompletów medali (19 w sobotę i 22 w niedzielę). Największymi atrakcjami będą sobotnie zmagania żużlowców na Stadionie Olimpijskim i niedzielna Ceremonia Zamknięcia na The World Games 2017.

Wydarzeniem soboty będzie rywalizacja żużlowców. Żużel jest obok futbolu amerykańskiego, kick-boxingu oraz wioślarstwa halowego jedną z czterech dyscyplin „na zaproszenie” podczas 10. Światowych Igrzysk Sportowych. Bardzo dobra postawa polskich żużlowców w turniejach Grand Prix, wywalczony niedawno przez naszą ekipę Drużynowy Puchar Świata oraz wysoka forma Macieja Janowskiego, Bartosza Zmarzlika i Patyka Dudka stawiają Biało-Czerwonych w roli faworytów turnieju. Obok Polaków na torze Stadionu Olimpijskiego wystartują Szwedzi, Duńczycy, Rosjanie, Australijczycy, Niemcy i Wielka Brytania. Będzie to turniej par, a każdy zgłoszony zespół wystawia po dwóch zawodników plus rezerwowego. Początek zawodów o godz. 19.00.

Kolejne występy czekają polskie zawodniczki i zawodników w ju-jitsu. Tomasz Szewczak i Rafał Riss rywalizują w formule fighting, w najcięższych kategoriach, a Emilia Maćkowiak i Maciej Kozak w kategorii open, w konkurencji ne-waza. W sumie, w sobotę, w turnieju ju-jitsu rozdanych zostanie 10 kompletów medali.

Sobota to także kolejny dzień zmagań w muaythai , ale finały zaplanowano dopiero na niedzielę. W sobotnich półfinałach wystąpi czworo Polaków: Gabriela Kuzawińska w wadze do 51 kg, Oskar Siegert w kategorii 63,5 kg, Rafał Korczak w wadze do 81 kg i Łukasz Radosz w kategorii  91 kg.

Sobotnie popołudnie zarezerwowano na finały w piłce ręcznej plażowej i hokeju na rolkach. W piłce ręcznej, Polacy zagrają o 7. miejsce z Egiptem, a Polki o 5. z Australią. W finałach zmierzą się Brazylijczycy z Chorwatami i Brazylijki z Australijkami. W hokeju na rolkach, Polska zagra z Argentyną o 7. miejsce, a w finale spotkają się Czesi z Francuzami. Tym meczem Świdnica pożegna się z The World Games 2017.

Wiele emocji dostarczy także w Hali Stulecia, ostatni dzień rywalizacji w sporach tanecznych, tak chętnie oglądanych we Wrocławiu i lubianych przez publiczność.

Niedziela 30 lipca, to oczywiście Ceremonia Zamknięcia.  Zakończy się również rywalizacja w ostatnich dyscyplinach sportu: kajak polo, lacrosse, łucznictwie, muaythai, przeciąganiu liny, sportach bilardowych i unihokeju.

W trakcie Ceremonii Zamknięcia z kibicami pożegnają się sportowcy biorący udział w TWG2017 a przedstawiciele następnego miasta gospodarza – Birmingham w amerykańskim stanie Alabama, odbiorą od Wrocławia flagę Igrzysk, która towarzyszyć im będzie do roku 2021. Jednym z elementów widowiska kończącego będzie występ największego big bandu Europy – międzynarodowej orkiestry Rebel Babel Ensemble. Pod batutą Łukasza L.U.C. Rostkowskiego muzycy zaprezentują widzom wyjątkowe audiowizualne show oparte na energetycznych rytmach, wygrywanych przez orkiestry dęte. Początek Ceremonii Zamknięcia 10. Światowych Igrzysk Sportowych, w niedzielę 30 lipca, o godz. 21.00 na The World Games Plaza, przy placu Wolności.