„Orientuj się!” w Aglomeracji
TWG 2017

„Orientuj się!” w Aglomeracji

Biegać każdy może! Z mapą – tym bardziej! Dzięki połączonym siłom Aglomeracji Wrocławskiej, The World Games 2017 Wrocław oraz Dolnośląskiemu Związkowi Orientacji Sportowej dzieci ze szkół podstawowych w regionie Dolnego Śląska mają szansę uczestniczyć w zajęciach biegów na orientację.

Już 22 kwietnia startuje cykl zajęć w ramach projektu „Orientuj się w Aglomeracji”. 

Jako pierwsze pobiegną dzieci z Trzebnickiej Szkoły Podstawowej nr 3. Po zapoznaniu się dzieci z trenerami, wstępie teoretycznym dotyczącym samej dyscypliny sportu i wykorzystania mapy uczniowie w swoich grupach zostaną oprowadzeni po terenie swojej szkoły. Od tego momentu prawidłowe ustawienie mapy względem kierunków świata, czytanie pełnej legendy pokazującej wszystkie możliwe znaki zawarte w instrukcji i poruszanie się po wcześniej zaplanowanym wariancie trasy nie będą sprawiały biegaczom problemu. Następny etap to samodzielne wykonanie zadania przez dzieci, którego efektem będzie pokonanie trasy, a na pamiątkę pozostanie wydruk danych z profesjonalnego systemu SI dokumentujący pokonanie  pierwszej trasy Biegu na Orientację, razem z mapą i komentarzem trenera.

Kolejne zajęcia odbędą się w szkołach w Sobótce, Żmigrodzie, Borowie i Borku Strzelińskim, Jelczu-Laskowicach, Oławie, Prusicach, Brzegu, Kątach Wrocławskich i Środzie Śląskiej. Zajęcia są bezpłatne dla uczestników. 

Trzymamy kciuki za dobrą zabawę i liczymy na to, że biegi na orientację – dyscyplina The World Games zyskają nowych fanów.

Szkoły, w których odbędą się zajęcia (w wytypowanych 8 klasach):

Szkoła
Szkoła Podstawowa nr 3 w Trzebnicy
Szkoła Podstawowa nr 1 w Sobótce
Szkoła Podstawowa im. B. Chrobrego w Źmigrodzie
Szkoły w Borowie i Borku Strzelińskim
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Jelcz-Laskowice
Szkoła Podstawowa nr 8 w Oławie
Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Prusicach
Zespół Szkół Nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Kardynała Bolesława Kominka w Kątach Wrocławskich
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Władysława Broniewskiego w Środzie Śląskiej

W Trzebnicy projekt spotkał się z tak dużym zainteresowaniem, że we własnym zakresie sfinansowano zajęcia dla dzieci w kolejnych 3 szkołach: 

Szkoła Podstawowa nr 2 im. gen. Okulickiego „Niedźwiadka” w Trzebnicy
Gimnazjum nr 1 im. Księcia Henryka Brodatego
Zespół Szkół w Ujeźdźcu Wielkim