„Orientuj się!” w Aglomeracji
Nowe trendy

„Orientuj się!” w Aglomeracji

Biegać każdy może! Z mapą – tym bardziej! Od poniedziałku, 16 maja kolejne zajęcia w ramach projektu „Orientuj się w Aglomeracji”.

Dzięki połączonym siłom Aglomeracji Wrocławskiej, The World Games 2017 Wrocław oraz Dolnośląskiemu Związkowi Orientacji Sportowej dzieci ze szkół podstawowych w regionie Dolnego Śląska mają szansę uczestniczyć w zajęciach biegów na orientację.

Od poniedziałku do wtorku (16 maja – 17 maja) nasz cykl zajęć przeniesie się do jednego z naszych miast partnerskich – do Jelcza Laskowic. W zajęciach wezmą udział dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2.

Po zapoznaniu się dzieci z trenerami, wstępie teoretycznym dotyczącym samej dyscypliny sportu i wykorzystania mapy uczniowie w swoich grupach zostaną oprowadzeni po terenie swojej szkoły. Od tego momentu prawidłowe ustawienie mapy względem kierunków świata, czytanie pełnej legendy pokazującej wszystkie możliwe znaki zawarte w instrukcji i poruszanie się po wcześniej zaplanowanym wariancie trasy nie będą sprawiały biegaczom problemu. Następny etap to samodzielne wykonanie zadania przez dzieci, którego efektem będzie pokonanie trasy, a na pamiątkę pozostanie wydruk danych z profesjonalnego systemu SI dokumentujący pokonanie  pierwszej trasy Biegu na Orientację, razem z mapą i komentarzem trenera.

Trzymamy kciuki za dobrą zabawę i liczymy na to, że biegi na orientację – dyscyplina The World Games zyskają nowych fanów.

Zajęcia są bezpłatne dla uczestników. 

Najbliższe zajęcia odbędą się od 17 do 19 maja w Oławie, w Szkole Podstawowej nr 8. Następnie w ramach projektu odwiedzimy szkoły w Brzegu, Kątach Wrocławskich, Borowie i Borku Strzelińskim, Prusicach i Środzie Śląskiej.

Warto wspomnieć, że w Trzebnicy projekt spotkał się z tak dużym zainteresowaniem, że we własnym zakresie sfinansowano zajęcia dla dzieci w kolejnych 3 szkołach:

Szkoła Podstawowa nr 2 im. gen. Okulickiego „Niedźwiadka” w Trzebnicy
Gimnazjum nr 1 im. Księcia Henryka Brodatego
Zespół Szkół w Ujeźdźcu Wielkim