Finał Ligi Mistrzów w Futbolu Amerykańskim

WP_01-page-001 (1)

Tegoroczny finał europejskiej Ligi Mistrzów w futbolu amerykańskim (IFAF Europe Champions League) rozegrany zostanie we Wrocławiu na stadionie przy ul. Oporowskiej w dniach 22-24 lipca.

W turnieju zobaczymy gospodarzy, czyli Panthers Wrocław, którzy jako pierwszy zespół w historii Polski awansowali do tego szczebla rozgrywek międzynarodowych.

Panthers Wrocław okazali się jednym z zaskoczeń tegorocznej edycji Champions League i po dwóch efektownych wygranych zapewnili sobie awans do turnieju Final Four. Oprócz reprezentantów Polski w turnieju zobaczymy Koc Rams z Turcji, Milano Seamen z Włoch oraz Danube Dragons z Austrii. Z tymi ostatnimi Pantery zmierzą się w walce o awans do wielkiego finału!

Jest to zdecydowanie największe wydarzenie w historii futbolu amerykańskiego w Polsce. Po raz pierwszy we Wrocławiu zobaczymy cztery spośród najlepszych drużyn w Europie. Jest to olbrzymie wyróżnienie dla naszego klubu, które udowadnia stały rozwój i coraz silniejszą pozycję Polski na futbolowej mapie Starego Kontynentu – mówi Jakub Głogowski, prezes Panthers Wrocław.

Na rok przed Igrzyskami przygotowujemy szereg atrakcji dla mieszkańców miasta i gości Wrocławia. Wkrótce podamy szczegółowy program. Futbol amerykański to jedna z dyscyplin The World Games 2017, która szybko zyskuje nowych fanów. Z przyjemnością zostaliśmy współorganizatorem turnieju, który będzie doskonałą próbą przed przyszłorocznymi igrzyskami The World Games 2017, na których oprócz Polaków wystąpią najsilniejsze na świecie reprezentacje Stanów Zjednoczonych, Japonii i Niemiec – mówi Adam Roczek, wiceprezes Wrocławskiego Komitetu Organizacyjnego The World Games 2017.

Współorganizatorem turnieju jest Wrocławski Komitet Organizacyjny The World Games 2017, a zawody, które odbędą się dokładnie na rok przed Igrzyskami, będą częścią „One Year To Go”, czyli wyjątkowego cyklu imprez, które odbędą się we Wrocławiu.

Turniej odbędzie się w dniach 22-24 lipca. W piątek odbędą się półfinały, w których zobaczymy pary:

  • Koc Rams – Milano Seamen (godz. 13.00),
  • Panthers Wrocław – Danube Dragons (godz. 19.00).

Zwycięzcy obu spotkań zmierzą się w wielkim finale, który zostanie rozegrany w niedzielę 24 lipca, który przewidziany jest na godz. 14.00.

Bilety w cenie od 20 złotych dostępne są na stronie internetowej: www.ebilet.pl oraz w salonach sprzedaży sieci Empik!

 

TWG_1200x628_FINALE_FOUR_2

#czekamynaTWG