One Year To GO

Na rok przed The World Games 2017 we Wrocławiu odbędzie się cykl imprez przybliżających dyscypliny  Igrzysk Sportów Nieolimpijskich.

Najważniejszym sportowym elementem obchodów „roku do Igrzysk” będzie turniej finałowy europejskiej Ligi Mistrzów w futbolu amerykańskim z udziałem Panthers Wrocław. Mecze półfinałowe i finał rozegrane zostaną na stadionie przy ul. Oporowskiej.

Wrocław będzie gościł także uczestników Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich. Po raz pierwszy do programu tej imprezy włączono dyscypliny nieolimpijskie. W sumie w rywalizacji w 10 różnych sportach TWG2017 weźmie udział 400 młodych zawodników.

Pod koniec lipca niemal codziennie będzie można także samemu spróbować dyscyplin The World Games 2017. Warsztaty odbywać się będą na pergoli przy Hali Stulecia a także w specjalnych strefach TWG2017 na placu Społecznym.

W letnie weekendy nad Odrą i w Parku Południowym będzie można spotkać i wspólnie potrenować z przedstawicielami dyscyplin z programu Igrzysk.

W ramach wakacyjnego cyklu „Trenuj z Mistrzem The World Games” zajęcia dla wszystkich chętnych przeprowadzą m.in. drużynowy mistrz świata na żużlu i uczestnik elitarnego cyklu Grand Prix Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław), zawodowy mistrz świata w kick-boxingu Michał Turyński (Fighter Wrocław), specjalistka od aerobiku sportowego Jolanta Sobieraj (AWF Wrocław), wioślarski wicemistrz olimpijski Paweł Rańda, mistrzyni karate Magda Nowakowska (Budokan Wrocław) oraz futbolista amerykański Patryk Matkowski (Panthers Wrocław).

Wielki finał „One Year To Go” zaplanowano na 30 lipca. Na scenie ustawionej na placu Wolności zagrają między innymi: Kortez, Xxanaxx i Bokka. Koncert będzie bardzo ważnym testem dla miejsca, które w trakcie Igrzysk ma gościć „The World Games Plaza”, czyli strefę kibica z licznymi atrakcjami dla zwiedzających i gdzie zorganizowana zostanie ceremonia zamknięcia The World Games 2017. Wstęp na koncert jest bezpłatny.