W toku: kwalifikacje do TWG 2017.
Sztuki walki

W toku: kwalifikacje do TWG 2017.

Królewski Puchar Świata MuayThai w Bangkoku (THA) to pierwsze zawody sportowe dające kwalifikację do The World Games 2017 w Polsce. Cały proces dla wszystkich 31 sportów uwzględnionych w programie wrocławskich Igrzysk zakończy się w styczniu 2017 roku.

PPT_Press-Con_IFMA-Royal-World-Cup-2015_editKwalifikacje do The World Games kierują się następującymi, prostymi zasadami: tylko najlepsi sportowcy/zespoły w każdej dyscyplinie zakwalifikują się do udziału. W przeciwieństwie do Igrzysk Olimpijskich, zaproszenia i zarządzanie konkursem leży w rękach międzynarodowych federacji sportowych – przykładem są złoci medaliści w MuayThai, którzy zostaną nominowani przez Muaythai Federation (IFMA).

Dalsze wydarzenia kwalifikujące w tej dyscyplinie zapowiedziane przez IFMA będą obejmować Mistrzostwa Świata w 2016r. i Azjatyckie Zawody Sztuk Walki rozgrywane w Aszchabad (TKM), w 2017r.

W ciągu kolejnych 16 miesięcy zaplanowano ponad 200 tego typu wydarzeń sportowych. Znaczenie tego procesu, zarządzanego przez międzynarodowe federacje podkreśla prezydent IWGA, José Perurena: – Nasze federacje członkowskie wyłonią najlepszych sportowców w ich dziedzinach. Chcemy pokazać, że nasi sportowcy i ich dyscypliny są na tym samym poziomie, co sportowcy olimpijscy.

Podczas Światowych Igrzysk Sportowych, odbywających się w dniach 20-30 lipca 2017r. we Wrocławiu, zaprezentowanych zostanie łącznie 27 dyscyplin sportowych. Oprócz oficjalnego programu, odbędą się także rozgrywki czterech sportów „na zaproszenie”. Internationa Word Games Association szacuje, że w rywalizacji o złote medale w 2017 roku weźmie udział ok. 3600 zawodników z ponad 100 krajów świata.

Kolejne zaplanowane zawody kwalifikacyjne odbędą się podczas 34. Światowych Mistrzostw w Gimnastyce Artystycznej FIG w Stuttgarcie (Niemcy).

Źródło: Materiały prasowe IWGA