MŚ w gimnastyce sportowej zakończone!
Artystyczne i taneczne

MŚ w gimnastyce sportowej zakończone!

WChamp2015-Glasgow-WAG-POL-Team-UEG-wZakończyły się 46. Mistrzostwa Świata w gimnastyce sportowej, które odbyły się w Glasgow. Nasza reprezentacja kobiet uzyskała dwie kwalifikacje na zawody testowe (Test Event), które odbędą się w kwietniu 2016 w Rio de Janeiro.

Najlepiej na tegorocznych Mistrzostwach wypadła reprezentacja Stanów Zjednoczonych zdobywając w sumie 10 medali (5 złotych, 2 srebrne i 3 brązowe). Na drugim miejscu sklasyfikowano Japonię z pięcioma krążkami na kącie (4 złote, 1 brązowy). Trzecie miejsce przypadło Rosji z dorobkiem czterech medali (3 złote, 1 srebrny).

Podczas kwietniowych zawodów testowych będziemy mieli jeszcze szansę aby wywalczyć docelową kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie w Brazylii w 2016 roku. Polską drużynę podczas Mistrzostw Świata w Glasgow reprezentowały Katarzyna Jurkowska- Kowalska, Marta Pihan- Kulesza, Claudia Chmielowska, Alma Kuc, Gabriela Janik, Klara Kopeć.

Więcej informaci oraz pełne wyniki z zawodów na stronie internetowej: www.2015worldgymnastics.com. Pełna transmisja z MŚ na oficjalnym kanale YouTube Międzynarodowej Federacji Gimnastycznej.

Katarzyna Jurkowska- Kowalska, skok:

Marta Pihan- Kulesza, poręcze:

Więcej informacji na stronie internetowej Polskiego Związku Gimnastycznego. Przypominamy, że sporty gimnastyczne to dyscyplina Światowych Igrzysk The World Games 2017. W ramach rozgrywek, we Wrocławiu będziemy mogli za niecałe dwa lata oglądać rywalizację w gimnastyce artystycznej, akrobatyce sportowej, aerobiku sportowym, skokach na trampolinie oraz ścieżce gimnastycznej.