Mali Wspaniali po raz trzeci!
Sztuki walki

Mali Wspaniali po raz trzeci!

We wtorek, we wrocławskim przedszkolu nr 19 przy ul. Januszowickiej, odbyło się oficjalne rozpoczęcie projektu „Mali Wspaniali”.

W wydarzeniu uczestniczyło ponad 200 dzieci w wieku 5-6 lat, które od roku biorą udział w programie. Pod okiem instruktorów maluchy zaprezentowały elementy sztuk walki. Nie mogło zabraknąć także gier i animacji z elementami sportu, tańca i śpiewu. Poprzez zabawę najmłodsi poznawali również zasady zdrowego żywienia, a konkursy wiedzy o The World Games przybliżyły im ideę przyszłorocznych Igrzysk.

„Mali wspaniali” to projekt prowadzony od listopada 2014 roku, mający na celu promocję sportu wśród najmłodszych, w bezpośrednim związku z szerzeniem uniwersalnych wartości tkwiących u podstaw sztuk walki. W poprzedniej edycji wzięło w nim udział blisko 10 tysięcy podopiecznych wrocławskich i podwrocławskich placówek oraz dzieci z kilku województw całego kraju. Od tego roku „Małych wspaniałych” będzie więcej, bo treningi organizowane będą we wszystkich przedszkolach we Wrocławiu. Patronką programu jest Anna Lewandowska, Ambasadorka The World Games 2017. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają około 30 minut. Dzieci poznają nie tylko podstawy sztuk walki, ale też zasady fair play i zdrowego odżywiania. Na początku i końcu roku szkolnego odbędzie się również Wrocławski Test Przedszkolaka, który sprawdza postępy i rozwój fizyczny maluchów.

Warto przypomnieć, że rok szkolny 2016/2017 został ogłoszony przez Departament Edukacji w Urzędzie Miasta Wrocławia, Rokiem Igrzysk The World Games 2017! Oznacza to m.in. że dzieci i młodzież częściej niż do tej pory będą miały okazję spróbować dyscyplin przyszłorocznych Igrzysk Sportów Nieolimpijskich w trakcie zajęć wychowania fizycznego. Szkolny Związek Sportowy, Wrocławski Komitet Organizacyjny TWG 2017, a także magistrat i pozostali partnerzy przygotowali szereg projektów, które będą popularyzować te sporty.